Gazeta.pl nieoficjalnie: Odwołanie Kazimierza Kujdy przesądzone. Ma stracić stanowisko jeszcze dziś

Jacek Gądek
Z informacji, do jakich dotarł portal Gazeta.pl, na dzisiejszym posiedzeniu rady nadzorczej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej najprawdopodobniej odwołany zostanie szef NFOŚiGW Kazimierz Kujda.
Zobacz wideo

Jeszcze dziś po południu odbędzie się posiedzenie rady nadzorczej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jak mówił minister środowiska Henryk Kowalczyk w trakcie spotkania zostaną podjęte "stosowne decyzje". Według nieoficjalnych informacji przesądzone jest odejście Kazimierza Kujdy, obecnego szefa NFOŚiGW. 

Jeden z wysoko postawionych urzędników w Funduszu twierdzi, że obecność samego ministra na posiedzeniu Rady Nadzorczej to "sytuacja absolutnie nadzwyczajna" - dowiedziała się Gazeta.pl

Czytaj też: Kancelaria Baker McKenzie: Srebrna nie jest i nie była klientem kancelarii

Ministerstwo musi rozwiązać jeszcze problem prawny - jak odwołać Kujdę i jednocześnie powołać do zarządu nowego członka. Ustawa o ochronie przyrody wymaga, aby w zarządzie były minimum trzy osoby. Odwołanie Kujdy zredukuje ich liczbę do dwóch. Sytuacja jest więc patowa. 

Kujda oddał się do dyspozycji?

Według nieoficjalnych informacji, do których portal Gazeta.pl dotarł wczoraj, prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Kazimierz Kujda oddał się do dyspozycji Jarosława Kaczyńskiego. Szef PiS miał nakazać ministrowi środowiska - który jest zwierzchnikiem Kujdy - przyjęcie dymisji.

Teczka tajnego agenta

W piątek "Gazeta Wyborcza" i Onet poinformowały, że Kazimierz Kujda - prezes Narodowego Funduszu i były wiceprezes spółki Srebrna - był zarejestrowany jako tajny współpracownik PRL-owskich służb, a w SB nadano mu pseudonim "Ryszard". Z wcześniej ujawnionych przez "GW" taśm wynika z kolei, że Kujda prowadził negocjacje z austriackim biznesmenem w imieniu spółki Srebrna, choć nie był już jej prezesem.

Więcej o:
Komentarze (104)
Gazeta.pl nieoficjalnie: Odwołanie Kazimierza Kujdy przesądzone. Ma stracić stanowisko jeszcze dziś
Zaloguj się
 • notremak

  Oceniono 29 razy 25

  Rydzyk Tadeusz nie poręczy?!
  W końcu dostał od Kujdy kupę forsy!
  Coraz bardziej cuchnie to pissdzielsko-rydzykowe szambo.

 • kotprezesa

  Oceniono 26 razy 22

  Przecież PiS to partia założona przez esbeków, dla esbeków.
  Nie zrobią mu krzywdy. Za dużo wie.

 • incipit

  Oceniono 18 razy 18

  Jak to jest, że zwykły poseł nakazuje ministrowi przyjęcie dymisji, choć to Rada Nadzorcza zwalnia prezesa. Kto steruje radą nadzorczą?

 • jurek4491

  Oceniono 20 razy 16

  Na mieście mówi się że to ludzie Maciora wywlekli teczkę " Ryszarda " żeby zemścić się na prezesie za to jak potraktował Maciora - no to SUPER jak zagryzają się we własnym stadzie , wspominał nawet o tym Wołek w jakimś programie , coś musi być na rzeczy .

 • 174pit

  Oceniono 17 razy 15

  Największym grzechem Kujdy w oczach Kryształa z Ciemnogrodzkiej nie jest to, że współpracował z SB, ale to, że stało się to wiedzą powszechną.
  Zniknął instrument nacisku.

 • punter

  Oceniono 16 razy 14

  Wróci do Srebrnej ? Zamieni się z żonką posadami :)))
  W końcu to jeszcze nie "ubecka wdowa".

 • c.t.k

  Oceniono 16 razy 12

  Nieługo zaczną się kłócić o pierwsze miejsca na liście ucieczkowej do PE. Będzie się działo

 • lepiregenre

  Oceniono 11 razy 11

  Pod koniec tego roku będziemy czytali podobne informacje ale na temat czołowych polityków PiS-u, którzy łamali konstytucję. Trybunał Stanu tuż, tuż. Miłego dnia.

 • emigrant_1984

  Oceniono 15 razy 11

  Taki oddany sprawie towarzysz napewno dostanie dobrą posadę. Program Nomenklatura +.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX