Jacek Dubois: Jarosław Kaczyński podawał się za kogoś, kim nie jest

Pojawiły się "zupełnie nowe okoliczności" - powiedział Jacek Dubois, komentując sprawę, która toczy się obecnie w warszawskiej prokuraturze. Jego klient, Gerald Birgfellner, oskarża Jarosława Kaczyńskiego o oszustwo ws. budowy wieżowca przy ul. Srebrnej.
Zobacz wideo

Jacek Dubois, pełnomocnik austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera, był we wtorek rano gościem rozmowy Konrada Piaseckiego w TVN24. Poruszono kwestię spółki Srebrna. Mecenas dodał, że w sprawie pojawiły się nowe okoliczności.

Jacek Dubois: Jarosław Kaczyński podawał się za kogoś, kim nie jest

W poniedziałek Gerald Birgfellner zeznawał w prokuraturze. Sprawa ma związek z planami budowy dwóch wież przez Srebrną. Austriacki deweloper oskarżył prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego o próbę oszustwa i domaga się od spółki Srebrna 40 milionów złotych. Austriak i jego pełnomocnicy twierdzą, że Birgfellnerowi nie zapłacono za wykonaną pracę i wprowadzono go w błąd. 

Mój klient padł ofiarą manipulacji. Osoba, która zalecała mu [wykonanie pracy - przyp. red.] podawała się za kogoś, kim nie jest - mówił Dubois o Jarosławie Kaczyńskim. - Podawał się za osobę uprawnioną do podejmowania wszystkich decyzji w imieniu Srebrnej i gwarantował, że wszystkie zobowiązania będą zapłacone - mówił.

Mecenas Dubois dodał również, że Jarosław Kaczyński wprowadza opinię publiczną w błąd. - Pan prezes (...) był uczestnikiem wielu spotkań z adwokatami, gdzie ta umowa była negocjowana, gdzie została przygotowana - mówił. 

Podkreślił, że wynagrodzenie dla jego klienta zostało umieszczone w biznesplanie, więc niewypłacenie go to "manipulowanie albo podawanie nieprawdy". 

Dubois: Nowe okoliczności w sprawie

Przedstawiciel austriackiego biznesmena chwalił prokurator, która bada sprawę. Powiedział, że udało jej się ustalić więcej niż składającym zawiadomienie.

Pojawiają się zupełnie nowe okoliczności w sprawie, które potwierdzają, że doszło do popełnienia przestępstwa i wskazują na osoby winne jego popełnienia

- mówił. 

Jacek Dubois zdradził również, że między jego klientem a "spółką docelową, która miała realizować inwestycję" zawarto pisemną umowę. Wyszczególniono w niej, że za wykonaną pracę Birgfellner miał otrzymać wynagrodzenie. Dodał, że fizyczna kopia umowy jest w materiale przekazanym prokuraturze. 

Pan prezes mówi w tej chwili o tym, że [Birgfellner - przyp. red.] nie zawarł umowy ze Srebrną. Ale zapomina o tym, że poprosił, żeby tej umowy nie zawrzeć ze Srebrną, która była pierwotnym zleceniodawcą, tylko ze spółką celową

- dodał mecenas.


 

Więcej o:
Komentarze (323)
Jacek Dubois: Jarosław Kaczyński podawał się za kogoś, kim nie jest
Zaloguj się
 • leszekk73

  Oceniono 156 razy 144

  "To wszystko nieprawda, przecież Pan Prezes to taki skromny człowiek, wcale mu nie zależy na dobrach materialnych".

  No tak, jak ja mogłem tego nie zauważyć. On sobie skromnie żyje za te drobne 20 tysięcy miesięcznie na jedną osobę. Mieszka w skromnej willi , obsługiwany przez skromną służbę, wożony skromnymi samochodami, karmiony przez skromnych kucharzy, otoczony przez ludzi robiących mu skromne zakupy. Jego Skromny telefon nosi mu skromny asystent, skromna sekretarka przygotowuje mu codziennie wyciąg informacji z internetu. Bo on skromnie sam niczego nie robi. Jego skromności strzegą komandosi GROMu, za skromne milionowe wynagrodzenie. Czasem skromnie pozwoli się zawieźć gdzieś na urlop, albo skromnie przyjmie wyrazy poddańczego uznania od ludu.
  Fakt, nie dba o wygląd. Tyle, że to nie skromność, ale flejtuchowatość.

 • ps11111ps

  Oceniono 119 razy 105

  Czały czas podaje się za kogoś kim nie jest. Za
  - męża stanu
  - patriotę
  - osobę skromną
  ...

 • fakiba

  Oceniono 104 razy 86

  Kaczor kłamie i oszukuje nie tylko Austryjaka on oszukuje Polaków i to cały czas

 • vomitorium1

  Oceniono 73 razy 69

  "Mój klient padł ofiarą manipulacji."
  tak
  (metodą "na prezesa")

 • misiek12321

  Oceniono 79 razy 67

  Zastanawiam sie kiedy twardy elektorat zakuma ze Kaczor ich dyma tak samo jak tego biznesmena.... Oby do jesieni sie obudzili !

 • ks.pedofil

  Oceniono 74 razy 60

  I kłamie że nie był TW Balbina. I że jest gejem. I kłamie że nie kazał bratu lądować. On kłamie cały czas.

 • japiota

  Oceniono 60 razy 56

  Ależ prezes w każdej dziedzinie podaje się za kogoś kim nie jest:
  - nie jest naczelnikiem państwa
  - nie jest prezydentem
  - nie jest premierem
  - nie jest antykomunistą
  - itd.
  Wg mnie to choroba - ten człowiek powinien być zdiagnozowany i być może dla własnego dobra prawnie ubezwłasnowolniony.

 • marywil2012

  Oceniono 64 razy 54

  ten człowiek - jarosław kaczyński - w życiu słowa prawdy nie powiedział. Mitoman, socjopata, manipulator, człowiek chory, który wyżywa się na ludziach, a teraz to już bezpardowonow na Polsce. Żeby spółki pańśtwowe finansowały jego chorę wizje, i potrzeby budowlane. Kasy nie ma na szpitale, na opiekę społeczną a ten sobie będzie budował za nie swoje świątynie rodzinną za 3 mld złotych. Kiedy głupi elektorat pisowski pojmie, że facet rozwala fundamenty państwa? Jeśli będzie dalej rządził ze swoją pseudoelitą jak się okazuje nawet bardziej "esbecką" niż spadkobiercy PZPR, to za kilka lat będą płakać, że dali się uwieść tyranowi....szkoda, że nie będziecie czego zbierać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX