Nieoficjalnie: Żałoba po Janie Olszewskim będzie trwała trzy dni. Rozpocznie się w czwartek

Żałoba po Janie Olszewskim będzie trwała trzy dni - ustalił Polsat News. Miałaby się zacząć w czwartek o godz. 12 i zakończyć w sobotę o godz. 18. W sobotę też ma odbyć się pogrzeb byłego premiera.
Zobacz wideo

Jan Olszewski zmarł w czwartek w wieku 88 lat. Był premierem w latach 1991-1992, obrońcą opozycjonistów w procesach politycznych w okresie PRL, doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W 2009 roku został odznaczony Orderem Orła Białego.

Nieoficjalnie: Żałoba po Janie Olszewskim będzie trwała trzy dni

W poniedziałek Polsat News nieoficjalnie ustalił, że po śmierci premiera Olszewskiego będzie obowiązywała trzydniowa żałoba. Ma rozpocząć się już w czwartek 14 lutego o godzinie 12 i zakończyć w sobotę 16 lutego o godzinie 18 - czyli w dniu pogrzebu. 

Jak podaje Polsat, decyzję podjął już prezydent Andrzej Duda i teraz czeka ona na kontrasygnatę premiera Mateusza Morawieckiego. 

Wcześniej Kornel Morawiecki poinformował w Polskim Radiu, że pogrzeb Jana Olszewskiego odbędzie się w sobotę. Informację tę przekazała mu żona zmarłego. W zeszły piątek szef kancelarii premiera Michał Dworczyk powiedział, że pogrzeb Jana Olszewskiego będzie miał charakter państwowy.

Po śmierci Jana Olszewskiego w Kancelarii Premiera w Al. Ujazdowskich w Warszawie wystawiono również księgę kondolencyjną. Od poniedziałku do dnia pogrzebu może się do niej wpisywać w godzinach 9-19. Jest wystawiona w holu, zaraz za głównym wejściem do budynku Kancelarii.

Kancelaria Prezydenta RP zapowiedziała, że prezydent Andrzej Duda wpisze się do niej w poniedziałek o godzinie 16:15. Wcześniej wpisał się do niej między innymi premier Mateusz Morawiecki. 

Więcej o:
Komentarze (346)
Nieoficjalnie: Żałoba po Janie Olszewskim będzie trwała trzy dni. Rozpocznie się w czwartek
Zaloguj się
 • pwiejacz

  Oceniono 115 razy 97

  Taa. Żałoba po kimś kto pierwszy złamał ustalenia Okrągłego Stołu i przyczynił się do podzielenia Polaków, którzy po wyborach w 1989 r. byli zjednoczeni jak nigdy. Zaiste smutna sprawa.

 • taroudant

  Oceniono 92 razy 82

  Żałoba po IV RP i jej wodzusiu będzie trwała bity miesiąc, ale będzie to najfajniejsza żałoba w powojennej Polsce.

 • andmas

  Oceniono 82 razy 72

  Po co ta farsa ? , owszem był Premierem należy mu się państwowy pogrzeb i to wszystko .

 • kataryniarski

  Oceniono 60 razy 52

  Fajnie... czemu nie 33?

  I czemu nieoficjalnie - Adrian jeszcze nie wie, oc mu każą powiedzieć? :D

 • antoszek22

  Oceniono 49 razy 43

  Ok niech tak bedzie !!!

  Tylko dlaczego przez trzy dni Kaczyński bedzie klamał, że to nie on dwa razy zamierzał doprowadzić do upadku mniejszościowego rządu Olszewskiego , bo ten nie chcial zgodzić się na kierowcę siedzącego wygodnie na tylnej kanapie , i za drugim razem to się udało, w dodatku przy pomocy kota odwróconego ogonem czyli teczek Androniego Zamachowicza ?

 • jtby

  Oceniono 46 razy 42

  Trochę śmieszą mnie te żałoby narodowe. Zwłaszcza, że często tracą fałszem.
  Może ustanowić jakiś dzień entuzjazmu narodowego - tak na wypadek, gdy pisdoliści przestaną rządzić.

 • pemu

  Oceniono 49 razy 39

  Cyrk!

  Ja prdlę!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX