Nieoficjalnie: Żałoba po Janie Olszewskim będzie trwała trzy dni. Rozpocznie się w czwartek

Żałoba po Janie Olszewskim będzie trwała trzy dni - ustalił Polsat News. Miałaby się zacząć w czwartek o godz. 12 i zakończyć w sobotę o godz. 18. W sobotę też ma odbyć się pogrzeb byłego premiera.
Zobacz wideo

Jan Olszewski zmarł w czwartek w wieku 88 lat. Był premierem w latach 1991-1992, obrońcą opozycjonistów w procesach politycznych w okresie PRL, doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W 2009 roku został odznaczony Orderem Orła Białego.

Nieoficjalnie: Żałoba po Janie Olszewskim będzie trwała trzy dni

W poniedziałek Polsat News nieoficjalnie ustalił, że po śmierci premiera Olszewskiego będzie obowiązywała trzydniowa żałoba. Ma rozpocząć się już w czwartek 14 lutego o godzinie 12 i zakończyć w sobotę 16 lutego o godzinie 18 - czyli w dniu pogrzebu. 

Jak podaje Polsat, decyzję podjął już prezydent Andrzej Duda i teraz czeka ona na kontrasygnatę premiera Mateusza Morawieckiego. 

Wcześniej Kornel Morawiecki poinformował w Polskim Radiu, że pogrzeb Jana Olszewskiego odbędzie się w sobotę. Informację tę przekazała mu żona zmarłego. W zeszły piątek szef kancelarii premiera Michał Dworczyk powiedział, że pogrzeb Jana Olszewskiego będzie miał charakter państwowy.

Po śmierci Jana Olszewskiego w Kancelarii Premiera w Al. Ujazdowskich w Warszawie wystawiono również księgę kondolencyjną. Od poniedziałku do dnia pogrzebu może się do niej wpisywać w godzinach 9-19. Jest wystawiona w holu, zaraz za głównym wejściem do budynku Kancelarii.

Kancelaria Prezydenta RP zapowiedziała, że prezydent Andrzej Duda wpisze się do niej w poniedziałek o godzinie 16:15. Wcześniej wpisał się do niej między innymi premier Mateusz Morawiecki. 

Więcej o: