PO wzywa do dymisji wiceministra Adama Andruszkiewicza. "Jego obecność groźna dla bezpieczeństwa"

"Żądamy od premiera Morawieckiego dymisji wiceministra Andruszkiewcza. Jego obecność w rządzie urąga wizerunkowi rządu, ale też jest groźna dla bezpieczeństwa" - ogłosiła w poniedziałek Platforma Obywatelska.  
Zobacz wideo

- Moim zdaniem (Andruszkiewicz) nie posiada honoru, aby podać się do dymisji, dlatego należy apelować do premiera Morawieckiego - mówił na konferencji prasowej poseł PO Tomasz Cimoszewicz.

PO domaga się informacji, czy Adam Andruszkiewicz był sprawdzany przez służby. Czy ta wiedza jest w rękach premiera Mateusza Morawieckiego? - dopytywali politycy. Ich zdaniem zasadne jest wręcz pytanie, czy minister Andruszkiewicz "znany z prorosyjskiej orientacji" nie zagraża polskim interesom.

Adam Andruszkiewicz i śledztwo ws. fałszowania podpisów

Prokuratura zajmuje się sprawą rzekomego podrabiania podpisów na listach poparcia dla kandydatów Młodzieży Wszechpolskiej. Śledztwo w tej sprawie przeprowadzili też dziennikarze "Superwizjera" TVN. Pytali o zeznania jednej z osób, która zeznała, że Andruszkiewicz brał udział w tym procederze.

Wiceminister cyfryzacji odpowiedział oświadczeniem. "Oświadczam, że nigdy nie fałszowałem ani nie kazałem fałszować podpisów, a rzekome oskarżenie mnie przez jednego z podejrzanych jest nieprawdziwe, co w razie konieczności udowodnię przed sądem" - napisał na Facebooku Adam Andruszkiewicz.

Więcej o:
Komentarze (136)
PO wzywa do dymisji wiceministra Adama Andruszkiewicza
Zaloguj się
 • remo29

  Oceniono 38 razy 36

  Następny ptyś, którego posadzili na stołku i w odpowiednim dla siebie momencie katapultują do Tarnowa, albo innych Wronek. Za czas jakiś "czołem panie ministrze" będzie ulubionym przywitaniem grypsery.

 • polakadam

  Oceniono 29 razy 27

  Andruszkiewicz, jesteś skończony, faszysto. Dołączysz do Misiaczka.

 • ggchmiel

  Oceniono 27 razy 25

  Odpowiedź p. Premiera Morawieckiego: obecność w rządzie min. Andruszkiewicza jest konieczna by Polska rosła w siłę a ludzie żyli dostatniej. Sieg heil!

 • pronti75

  Oceniono 30 razy 24

  O co chodzi z tymi naziolami? Czy ten ich wkurw na wszystko co inne bierze się z tego, że sami wyglądają jak gładko ogolone, ciepłe kluseczki?

 • sailor2016

  Oceniono 24 razy 20

  Wszystkie nacjonalistyczne ugrupowania w Europie są sponsorowane przez Kreml i nie widzę powodu dla, którego w Polsce miało by być inaczej . Dlatego taki Andruszkiewicz jest potencjalnym ruskim szpiegiem. Tylko niejaki Antonii już się postarał rozwalając służby aby Andruszkiewicz mógł spokojnie zdradzać ojczyznę.

 • czechy11

  Oceniono 25 razy 19

  Najważniejsze ze Zgniłozęby deweloper ma na niego haki. To kwalifikuje go do rzadu PiS.

 • kemor234

  Oceniono 18 razy 18

  Ilu jest tych "narodowców", że PIS aż tak zabiega o ich głosy ???
  A swoją drogą, czy "taki głos" jest coś wart ???

 • damtek

  Oceniono 17 razy 17

  "Marek Czeszkiewicz - wcześniej działacz nacjonalistycznej MW, za Z. Ziobro - awansował w ciągu roku na z-cę Prokuratora Regionalnego, dzisiaj sędzia Sądu Najwyższego, odrzucił sprawę Międlara do rozpatrywania i wstrzymywał sprawę podrabiania podpisów przez Andruszkiewicza."

  Anhedonia/twittter

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX