Doradczyni Dudy na "nie" ws. pomnika Mazowieckiego. Dlaczego? "Bo nie lubię Mazowieckiego"

Czy inicjatywa Andrzeja Dudy, by postawić pomnik Tadeuszowi Mazowieckiemu, to dobry pomysł? Doradczyni prezydenta - Zofia Romaszewska - tego nie popiera. W RMF FM skrytykowała Mazowieckiego, a także samego prezydenta.
Zobacz wideo

Zofia Romaszewska w radiu RMF FM została zapytana, czy pomnik Tadeusza Mazowieckiego w Warszawie to dobry pomysł? Doradczyni prezydenta Andrzeja Dudy zamilkła. "No i zapadła cisza" - skwitował prowadzący program Robert Mazurek. Romaszewska po chwili odpowiedziała krótko: "nie". 

To nie jest dobry pomysł? - drążył Mazurek.
Nie - powtórzyła Romaszewska
A dlaczego nie? - dopytywał dziennikarz.
Bo nie lubię Tadeusza Mazowieckiego - wypaliła doradczyni Andrzeja Dudy.

Prowadzący zapytał, czy "sympatie i antypatie" są najważniejsze przy stawianiu pomników. Wygląda na to, że Romaszewska chciała pokusić się o krótkie uzasadnienie swojego stanowiska, ale się wycofała. - Myślę, że jego część życia związana z latami pięćdziesiątymi... Może nie warto na ten temat wspominać, bo nie mamy o czym rozmawiać. Wydaje mi się, że nie warto na ten temat gadać. Już wystarczająco się wszyscy nie lubimy - stwierdziła. 

Prezydent jest młodym człowiekiem i nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wygląda rzeczywistość owych czasów - zakończyła Zofia Romaszewska.
Więcej o:
Komentarze (780)
Zofia Romaszewska: Nie lubię Tadeusza Mazowieckiego
Zaloguj się
 • the.witcher

  Oceniono 288 razy 276

  coś się starszej pani pomyliło, Pan Mazowiecki to nie jest zupa pomidorowa, żeby go lubić lub nie! to człowiek, (jeden z wielu) który wniósł swój wkład w budowę RP i należy mu się szacunek. osobiste urazy nie powinny przesłaniać faktów gdy się chce być doradcą. ludzie małostkowi nie powinni zajmować takich stanowisk.

 • asr1

  Oceniono 235 razy 231

  A ja nie lubię pewnego senatora co pławił się w zaszczytach jako senator całymi dekadami a jak wyborcy go "pogonili" to poleciał po odszkodowanie za internowanie !!!

 • justas32

  Oceniono 217 razy 203

  Nie lubię Pani Romaszewskiej - zwłaszcza gdy pomaga zdrajcy konstytucyjnemu we wprowadzeniu dyktatury w Polsce i jako taka nie powinna mieć prawa do pochówku na ziemi polskiej ...

 • siwywaldi

  Oceniono 204 razy 200

  Miła pani, są jeszcze ludzie, którzy mają pamięć DŁUŻSZĄ niż 3 miesiące i pamiętają że Pan premier Tadeusz Mazowiecki, w odróżnieniu od pani męża, był człowiekiem nad wyraz SKROMNYM.

  Np. nie załatwił swojej córce "dotowanej" przez Państwo telewizji, tak jak to zrobił pan Romaszewski, ani nie pieklił się na całą Polskę, gdy NIE wybrano go w którejś kadencji na wicemarszałka senatu.

 • dziadekjam

  Oceniono 189 razy 177

  Czy ta Zofia Romaszewska to żona Zbynia Romaszewskiego, "patrioty" za 240 tys. złotych? Myślę, że wolałaby jego pomnik w jej i jej córusi towarzystwie...

 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 156 razy 150

  Wybitna działaczka marksistowskiego Rewolucyjnego Związku Młodzieży, na którego zjeździe założycielskim poznała swojego małżonka.

 • czechy11

  Oceniono 151 razy 139

  A my nie lubimy ciebie i twojej córeczki. Dwóch razi owych nomenklaturowych bab z których jedna wyrzuca dziennikarzy bo śmią podać informacje o blamażu Dudy w Waszyngtonie a druga tj. Ty w uwiądzie starczym bredzi jak potłuczona.

 • ogrodnik2

  Oceniono 137 razy 133

  T. Mazowiecki. Człowiek, który został premierem gdy Polska była bankrutem, a przemysł i rolnictwo w stanie rozkładu. W Polsce stacjonowały wojska sowieckie, a Kohl hamletyzował w kwestii uznania zachodniej granicy Polski. Sytuacja była bardzo ciężka - trzeba było odwagi by przejąć wtedy stery państwa. Przypomnę, że wielu odmówiło Mazowieckiemu przyjęcia teki ministra finansów (czy też gospodarki).
  Mogliśmy pójść drogą Białorusi lub Ukrainy. A może Bułgarii lub Rumunii. W skrajnym przypadku można było pójść nawet drogą Jugosławii, było przecież tyle krzywd było do wyrównania.
  Mazowieckiemu i jego pierwszemu rządowi zawdzięczamy ten fundamentalny kierunek transformacji jaką poszła Polska. Odnieśliśmy wielki sukces, Pani Romaszewska nie przyczyniła się do niego. Myślę, że po prostu zazdrości Mazowieckiemu. Była znaną opozycjonistką - to szlachetne i wymagało odwagi. Ale teraz jej wypowiedzi trącą małą ludzką zawiścią. Mazowiecki dokonał bez porównania więcej niż p. Romaszewska.

 • pyss_na_pis

  Oceniono 128 razy 126

  Nie lubię Romaszewskich, Dud, Kaczyńskich, Morawieckich i całej tej pisowskiej zgrai złodziei

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX