Gronkiewicz-Waltz o zarzutach PiS po aferze taśmowej: Kaczyński chciał na kogoś zrzucić winę

- Myślę, że Jarosław Kaczyński chciał na kogoś zrzucić winę - mówiła Hanna Gronkiewicz-Waltz o zarzutach PiS, jakoby władze Warszawy nielegalnie odrzuciły wniosek o wydanie zgody na budowę wieżowca przy Srebrnej. Jak dodała w "Faktach po Faktach" w TVN24, przerzucanie odpowiedzialności na innych to "zasada funkcjonowania PiS".
Zobacz wideo

Była prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz była gościem "Faktów po Faktach" w TVN 24. Została zapytana między innymi o zarzuty wobec władz Warszawy, które zostały sformułowane przez Prawo i Sprawiedliwość po ujawnieniu przez "Gazetę Wyborczą" tzw. "taśm Kaczyńskiego". Przypomnijmy, że zdaniem prezesa PiS warszawski ratusz nielegalnie odrzucił wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy wieżowca przy Srebrnej.

Gronkiewicz-Waltz: Kaczyński chciał na kogoś zrzucić winę

Była prezydent Warszawy zapewniła, że zarzuty prezesa PiS są nieprawdziwe, a odmowa na wydanie zgody na budowę była spisana w wielostronicowej dokumentacji. 

- Myślę, że Jarosław Kaczyński chciał na kogoś zrzucić winę. Może chciał się PR-owo wycofać - powiedziała Gronkiewicz-Waltz w rozmowie z Katarzyną Kolendą-Zaleską..

Jak dodała, jeśli Jarosław Kaczyński ma wątpliwości co do legalności odrzucenia wniosku, może napisać odwołanie.

Oni przerzucają winę, a nie mają racji. Bo przecież to nigdy nie jest wina PiS-u ani Jarosława Kaczyńskiego, który przecież zawsze jest poza wszelkimi podejrzeniami. Zawsze. W związku z tym muszą znaleźć winnego. Taka jest zasada funkcjonowania Prawa i Sprawiedliwości

- skwitowała Gronkiewicz-Waltz.

Była prezydent już wcześniej apelowała do Prawa i Sprawiedliwości, by nie zarzucano jej łamania prawa w kontekście odmowy wydania zgody na zabudowę przy Srebrnej. Na Twitterze podkreślała, że zgody nie wydano ze względu na tak zwany brak dobrego sąsiedztwa (zdaniem ratusza przy Srebrnej nie było warunków na postawienie 190-metrowego budynku z powodu znajdującej się w pobliżu innej, wysokiej zabudowy).

Czytaj więcej na temat "taśm Kaczyńskiego" ujawnionych przez "GW":

Taśmy Kaczyńskiego. Nowe nagranie "pokazuje absolutne jednowładztwo Kaczyńskiego w Srebrnej" 

Barbara Skrzypek, czyli pani Basia od Kaczyńskiego, pracowała dla wysokich urzędników z PZPR

Kuzyn Kaczyńskiego o "taśmach": Birgfellner mnie w to wkręcił. Nic mnie nie łączy ze sprawą Srebrnej

Jarosław Kaczyński wreszcie przerywa milczenie. Prezes PiS o taśmach: Tam przecież nic nie ma

Więcej o:
Komentarze (227)
Gronkiewicz-Waltz o zarzutach PiS po aferze taśmowej: Kaczyński chciał na kogoś zrzucić winę
Zaloguj się
 • mark6

  Oceniono 65 razy 53

  Kto jeszcze wierzy tej PiSowskiej KLOACE ?
  W dziejach Polski większego syfu od PiSu nie było.
  Tylko najbardziej tępy sympatyk tego szamba uważa, że wszystko ok gdy kupuje się Bank za nasze pieniądze po to aby służył on wyłącznie Prezesowi. Że wszystko ok, gdy szef Banku stawia się na baczność na Nowogrodzkiej bo takie jest widzimisie Prezesa.
  Tylko wyjątkowo ograniczony PiSowski mózg może dalej wierzyć w ich kłamstwa.
  Kiedy ta BANDA uznała słynne 27 -1 za olbrzymi sukces to czy można się spodziewać, że kiedykolwiek przyznają się do błędu ?

 • gregorz767

  Oceniono 58 razy 48

  To miał być czysto polityczny projekt.
  Byłaby to jedyna partia mająca dochód, przez słupy ale by miała. Potem szybciutko do sejmu z ustawą o nie finansowaniu parti politycznych z budżetu. Ustawa nośna medialnie na pewno by przeszła ku uciesze ogółu.
  I mamy gotowy, legalny, demokratyczny system jednopartyjny!

 • tomtg123

  Oceniono 56 razy 44

  Kaczyński = nowożytny Gomułka. Ta sama mentalność (menDalność ?).
  Dziwny jest naród, który takiej szui dał władzę.

 • kukunapniu

  Oceniono 48 razy 42

  "Jarosław Kaczyński wreszcie przerywa milczenie. Prezes PiS o taśmach: Tam przecież nic nie ma"

  No widzisz Pan Panie Kaczyński u Was nie ma dwóch wieżowców 1.3 mld złotych a na taśmach z Sowy były tylko ośmiorniczki i jeden luksusowy zegarek.

 • wpac

  Oceniono 45 razy 35

  Tak jak lipne kredyty w SKOKach, wszystko na słupy. Pani Basia, agent SB...

 • zibbey

  Oceniono 36 razy 32

  Patologia piss jest kompletna, to znaczy, że nie ma dziedziny której piss nie zakłamuje aby wypaczyć odbiór rzeczywistości dla ludzi mniej wykształconych i obytych popularnie zwanych plebsem. Plebs ma duże znaczenie w wyborach, bo głos człowieka z plebsu znaczy tyle samo co głos któregoś profesora. Dlatego inteligencja jest najbardziej prześladowaną grupą społeczną przez bandyckie partie, bo mimo że zawsze jest w mniejszości, to może pojąć działania edukacyjne, wyjaśniające złożoność świata prostym ludziom. To tłumaczy też działania anty edukacyjne, niszczące szkolnictwo tak aby szkoły nie kończyli ludzie inteligentni i wartościowi. W skrócie: miernotami łatwo rządzić.

 • falbor

  Oceniono 42 razy 30

  Ach cóż za piękna katastrofa!!
  A już jutro startuje sezon 2 taśm Kaczyńskiego, buhahah... :))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX