Barbara Skrzypek, czyli pani Basia od Kaczyńskiego, pracowała dla wysokich urzędników z PZPR

Bliska współpracowniczka Jarosława Kaczyńskiego Barbara Skrzypek, znana również dzięki serialowi "Ucho Prezesa" jako pani Basia, w przeszłości była sekretarką ważnych urzędników należących do PZPR.
Zobacz wideo

W piątek "Gazeta Wyborcza" ujawniła treść dokumentów, które mają świadczyć o tym, że Kazimierz Kujda, były szef spółki Srebrna, a obecnie prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, współpracował w przeszłości ze Służbami Bezpieczeństwa. Nie minął nawet dzień, a poseł Krzysztof Brejza przypomina na Twitterze o przeszłości Barbary Skrzypek, jednej z najbliższych współpracowniczek prezesa PiS.

Kim jest Barbara Skrzypek?

Barbara Skrzypek jest jedną z bohaterek "taśm Kaczyńskiego". Jej imię pada tam kilkakrotnie w kontekście różnego rodzaju dokumentów spółki Srebrna - jak się okazuje ma ona niewielkie udziały w tej firmie. Pani Basia, bo to ona posłużyła za pierwowzór bohaterki serialu "Ucho Prezesa", jest jednak przede wszystkim bliską współpracowniczką Jarosława Kaczyńskiego. Z prezesem PiS pracuje nieprzerwanie od 1990 roku. Jest szefową jego kancelarii oraz dyrektorką biura prezydialnego PiS. Oprócz tego, pełni funkcję pełnomocniczki Instytutu Lecha Kaczyńskiego.

Pani Basia była sekretarką wysokiego rangą urzędnika PZPR

Zanim zaczęła zarządzać spółką Srebrna i stała się prawdopodobnie najbliższą współpracowniczką Jarosława Kaczyńskiego, pracowała z ważnymi urzędnikami związanymi z PZPR.

Jak przypomina Krzysztof Brejza, cytując fragment książki Michała Krzymowskiego pt. "Jarosław", Barbara Skrzypek była m.in. sekretarką gen. Michała Janiszewskiego. Od 1950 roku należał on do PZPR, a od 1972 roku był szefem gabinetu generała Wojciecha Jaruzelskiego. Pani Basia pracowała również w sekretariacie przedostatniego komunistycznego premiera Zbigniewa Messnera. 

- W "Alfabecie" prezes powie, że w przeszłości była sekretarką Zbigniewa Messnera. Tadeusz Kopczyński przypomina sobie z kolei, że szef odziedziczył ją po gen. Michale Janiszewskim, który kierował urzędem za prezydentury Wojciecha Jaruzelskiego - czytamy we fragmencie książki "Alfabet", który opublikował poseł w mediach społecznościowych.

Więcej o:
Komentarze (892)
Barbara Skrzypek, czyli pani Basia od Kaczyńskiego, pracowała dla wysokich urzędników z PZPR
Zaloguj się
 • mr.creosote

  Oceniono 252 razy 238

  Czyli wszystko się klaruje: władzę w Polsce po dwudziestu paru latach na powrót przejęli komuniści, w dodatku powiązani z postsowiecką agenturą. I to wszystko z okrzykiem na bolszewickich mordach "precz z komuną!"

 • krynolinka

  Oceniono 157 razy 145

  Jeszcze dziś wieczorem wyskoczą psisiorki z tekstem o kryształowej pani Basi..
  Może dekomunizacja i lustracja nie zaczęła się w Polsce od PiS-u ale na nich się zakończy!

 • davemarley

  Oceniono 110 razy 108

  trochę mi to wszystko zaczyna przypominać zdemaskowanie jej Ekscelencji w Seksmisji :D

 • ml2403

  Oceniono 122 razy 108

  Abstrahując od pracy pani Skrzypek jest to kolejny przykład dobierania sobie przez Kaczyńskiego współpracowników z ludzi jakoś tam umoczonych w socjal;izm, którzy mieliby kłopoty z zatrudnieniem po przemianach ustrojowych. On ich "kupował" i zapewniał prace za lojalność. Pochwaliłbym go za to bo traktowanie wszystkich będących blisko władzy za agentów i ludzi wyklętych jest absolutnie niesprawiedliwe gdyby sam Kaczyński właśnie takich teorii nie głosił.

 • stach_79

  Oceniono 93 razy 89

  Jakaż hipokryzja... wyzywać od komunistów wszystkich którzy nimi nie są... mając w szeregach prawdziwych zapaśników.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX