Michał Rachoń, odsunięty po emisji szopki w "Minęła 20", wraca do prowadzenia programów w TVP

Michał Rachoń i Krystian Krawiel, wydawca programu "Minęła 20", po miesięcznej nieobecności wracają do TVP Info. Ich zawieszenie miało związek z emisją ohydnej szopki tuż przed Finałem WOŚP, w której zamieszczono antysemicką symbolikę.
Zobacz wideo

W niedziele minie dokładnie miesiąc od czasu odsunięcia Michała Rachonia od prowadzenia publicystki w TVP Info. Ale jak podaje portal Wirtualnemedia.pl powołując się na serwis Niezalezna.pl, Michał Rachoń znów poprowadzi niedzielne wydanie "Woronicza 17" w TVP Info. Do pracy w TVP Info wraca też wydawca Krystian Krawiel, zawieszony razem z Rachoniem.

Sam Rachoń na Twitterze zaanonsował niedzielną audycję takim wpisem z dołączoną sondą: "A jutro o 9.50 na antenie tvp_info startuje Woronicza17. Który temat Waszym zdaniem powinien otwierać program? Głosujemy i Podajemy Dalej.

 • Jan Olszewski odszedł
 • Tusk ruch 4VI
 • Wiosna Biedronia
 • Konf. Bliskowschodnia"

Michał Rachoń i Krystian Krawiel zostali zawieszeni w pracy po emisji 10 stycznia w programie "Minęła 20" w TVP Info szopki autorstwa Barbary Pieli. Na trzy dni przed Wielkim Finałem WOŚP w animacji zasugerowano, że Hanna Gronkiewicz-Waltz działając w porozumieniu z Jerzym Owsiakiem, wykorzystywała zbiórkę na Orkiestrę do czerpania osobistych korzyści. Samego szefa WOŚP przedstawiono w niej jako kukiełkę, która kręci się wokoło i powtarza "Siema". Jeden z banknotów Owsiaka miał dorobioną gwiazdę Dawida.

Po emisji programu w mediach rozpętała się burza, wskazywano na powielanie antysemickich stereotypów. Następnego dnia szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej oraz p.o. redaktora naczelnego "Wiadomości" zareagował na antysemicką symbolikę w animacji Pieli. Jarosław Olechowski zapowiedział wyciągniecie surowych konsekwencji wobec osób odpowiedzialnych za incydent w ostatnim programie "Minęła 20".

Po wybuchu skandalu autorka animacji zadeklarowała, że wycofuje się z tworzenia kolejnych "plastusiowych" produkcji dla TVP. "Ja mam gdzieś te TV, nie wracam! Sami zniszczyli młot na lewaków" - stwierdziła Piela.

Więcej o:
Komentarze (278)
Michał Rachoń, odsunięty po emisji szopki w "Minęła 20", wraca do prowadzenia programów w TVP
Zaloguj się
 • ziggybam

  Oceniono 81 razy 59

  To znakomita wiadomość! Nikt tak nie ośmiesza PiSowców jak porąbańcy pokroju Rachonia.

 • baska_w5

  Oceniono 65 razy 49

  No faktycznie wycignięto surowe konsekwencje wonec Rachonia i spółki. Sprawa przyschła więc wrócili do zatruwania umysłów naiwnych oglądaczy TVPiS.

 • pascvale

  Oceniono 58 razy 44

  I Sekretarz dba aby żelazny elektorat czuł się jak w latach swojej młodości.

 • ewanwypior

  Oceniono 48 razy 34

  szopka to dalej się tam rozkręca

 • smarekdarek

  Oceniono 41 razy 27

  Penis Putina zbyt długo nie był na wygnaniu
  youtube.com/watch?v=H26xvJAOAgI

 • threemen

  Oceniono 33 razy 23

  Z takich "fachowców" jak Rachoń czy Ziemiec TVPis nigdy nie zrezygnuje.

 • n0th

  Oceniono 37 razy 23

  No cóż, czas mu kazać wyjść z kąta.
  W TVP już coraz mniej "miernych ale wiernych", którzy jeszcze są gotowi głosić jedynie prawdziwą prawdę najmojszą

 • cleryka

  Oceniono 28 razy 20

  Jeden już poszedł do tele expressu,to wracają kolejni aparatczyki do wykonywania zadań partyjnych. Jak to dobrze,że mam zablokowany ten kanał,czyli ściek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX