Robert Biedroń nie wyklucza koalicji z PO. "Jeśli będzie miała szczęście i wejdzie do Sejmu"

Robert Biedroń powtórzył, że jest otwarty na koalicję z Platformą Obywatelską, w której Grzegorz Schetyna zostałby wicepremierem i szefem MSWiA. Lider Wiosny najwyraźniej nie jest jednak przekonany, czy PO w ogóle wjedzie do Sejmu.
Zobacz wideo

Lider partii Wiosna Robert Biedroń o planach koalicyjnych rozmawiał z Bogdanem Rymanowskim w Polsat News. Prowadzący program przywołał słowa Biedronia o ewentualnej koalicji z Platformą Obywatelską. Polityk stwierdził w czwartkowym "Super Expressie", że "widziałby Schetynę w roli wicepremiera i szefa MSWiA", podczas gdy on sam byłby premierem.

Biedroń o propozycji dla Schetyny: To pokazuje, że jestem otwarty

Rymanowskiego zaskoczył fakt, że szef nowego ugrupowania składa takie propozycje bardzo doświadczonemu politykowi. Biedroń poszedł jednak o krok dalej. - To i tak jest dużo. To pokazuje, że jako przyszły premier, jestem otwarty na budowanie koalicji z Platformą Obywatelską - powiedział i dodał: - Jak Platforma Obywatelska będzie miała szczęście i dostanie się do Sejmu, to jestem gotów zaproponować liderowi tej partii, rozumiem, że nadal jest nim Grzegorz Schetyna, tekę wicepremiera i ministra spraw wewnętrznych.

Prowadzący stwierdził, że to z jego strony "bezczelne". - Jak pan buduje ruch polityczny, to buduje pan, żeby przegrać, żeby być w opozycji, czy żeby rządzić? Przecież te wszystkie postulaty, o których państwo dyskutujecie od kilku dni trzeba realizować i ja po to idę do polityki, żeby to zrobić - powiedział szef Wiosny.

Więcej o: