Robert Biedroń nie wyklucza koalicji z PO. "Jeśli będzie miała szczęście i wejdzie do Sejmu"

Robert Biedroń powtórzył, że jest otwarty na koalicję z Platformą Obywatelską, w której Grzegorz Schetyna zostałby wicepremierem i szefem MSWiA. Lider Wiosny najwyraźniej nie jest jednak przekonany, czy PO w ogóle wjedzie do Sejmu.
Zobacz wideo

Lider partii Wiosna Robert Biedroń o planach koalicyjnych rozmawiał z Bogdanem Rymanowskim w Polsat News. Prowadzący program przywołał słowa Biedronia o ewentualnej koalicji z Platformą Obywatelską. Polityk stwierdził w czwartkowym "Super Expressie", że "widziałby Schetynę w roli wicepremiera i szefa MSWiA", podczas gdy on sam byłby premierem.

Biedroń o propozycji dla Schetyny: To pokazuje, że jestem otwarty

Rymanowskiego zaskoczył fakt, że szef nowego ugrupowania składa takie propozycje bardzo doświadczonemu politykowi. Biedroń poszedł jednak o krok dalej. - To i tak jest dużo. To pokazuje, że jako przyszły premier, jestem otwarty na budowanie koalicji z Platformą Obywatelską - powiedział i dodał: - Jak Platforma Obywatelska będzie miała szczęście i dostanie się do Sejmu, to jestem gotów zaproponować liderowi tej partii, rozumiem, że nadal jest nim Grzegorz Schetyna, tekę wicepremiera i ministra spraw wewnętrznych.

Prowadzący stwierdził, że to z jego strony "bezczelne". - Jak pan buduje ruch polityczny, to buduje pan, żeby przegrać, żeby być w opozycji, czy żeby rządzić? Przecież te wszystkie postulaty, o których państwo dyskutujecie od kilku dni trzeba realizować i ja po to idę do polityki, żeby to zrobić - powiedział szef Wiosny.

Więcej o:
Komentarze (358)
Robert Biedroń nie wyklucza koalicji z PO. "Jeśli będzie miała szczęście i wejdzie do Sejmu"
Zaloguj się
 • lodzermensz1

  Oceniono 59 razy 21

  Odnoszę wrażenie, że panu Biedroniowi woda sodowa uderza do głowy w tempie zastraszającym. A naprawdę nie ma jeszcze żadnego powodu by być tak aroganckim.
  Pycha kroczy przed upadkiem.

 • liftertoja

  Oceniono 57 razy 21

  Chyba mu troszkę w głowie zaszumiało od procentów... z sondaży.
  ja na razie panu Biedroniowi oferuję Niderlandy i zimny kompres, na głowę.

 • krynolinka

  Oceniono 63 razy 19

  Dzielenie skóry na niedźwiedziu. No cóż tupet w polityce i nie tylko w polityce pomaga. Ale są pewne granice Robert, nie dokazuj miły, nie dokazuj..

 • antirussia81

  Oceniono 37 razy 15

  Jeden sondaż i już "jesteś zwycięzcą"... Jeszcze ze dwa dobre wyniki w badaniach i Robert wprowadzi się na Aleje Ujazdowskie 1/3 bez czekania na wybory :)

 • vito60

  Oceniono 59 razy 15

  Panie Biedroń, jeszcze nic nie osiągnąłeś a już gwiazdorzysz. Twój elektorat jest mocno niestabilny a twoi współpracownicy pachną amatorszczyzną. Do rządzenia droga daleka.

 • zsm-5

  Oceniono 38 razy 12

  Robercik robisz się bezczelny. Więcej pokory..... tydzień temu byłeś zaledwie planktonem.

 • abxcd

  Oceniono 38 razy 10

  Ładnie mu odbija....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX