Faktura dla Srebrnej. Na Twitterze drwią z informacji o pirackim oprogramowaniu

Polska Agencja Prasowa podała, że spółka Nuneaton wystawiła fakturę za pomocą oprogramowania bez licencji. Informacja ta spotkała się z prześmiewczymi komentarzami.

W czwartek "Gazeta Wyborcza" opublikowała fakturę, którą austriacki biznesmen Gerald Birgfellner wystawił na spółkę Srebrna na kwotę ponad 1,5 mln złotych. Została ona wystawiona jeszcze przed spotkaniem z czerwca 2018 roku, kiedy biznesmen usłyszał, że nie otrzyma żadnych pieniędzy. Jak zaznaczył dziennik, istnieją w sumie cztery faktury - wszystkie są w posiadaniu prokuratury.

Opublikowaną fakturę skomentowała m.in. rzecznik prasowa PiS Beata Mazurek. Według niej, faktura ta nie jest podstawą do wypłacenia należności, bo "w niej nie wiadomo, o co chodzi". "Taką fakturę każdy może wystawić każdemu" - napisała na Twitterze.

Po południu tego dnia Polska Agencja Prasowa podała informację, że faktura została wystawiona przez spółkę Nuneaton z oprogramowania, na które ta nie posiada licencji. "Ze skanu zamieszczonego w "Gazecie Wyborczej" wynika, że spółka Nuneaton wystawiła fakturę spółce Srebrna, korzystając z oprogramowania Comarch ERP Optima. Jak dowiedziała się PAPinformacje, Nuneaton nie posiada i nie posiadał licencji na korzystanie z tego oprogramowania" - czytamy na Twitterze PAP.

Komentujący te doniesienia zwracają jednak uwagę, że spółka Nuneaton należy do Srebrnej, a nie do austriackiego biznesmena, z którym negocjował na taśmach Jarosław Kaczyński. "Depesza PAP oznacza, że spółka celowa, powołana do zrealizowania #DwieWieżeKaczyńskiego wykorzystała do faktury nielegalne oprogramowanie" - napisał Mirosław Suchoń z Nowoczesnej.

"Sprawdźcie, czy biuro rachunkowe nie ma tej licencji"

"Jezusku... To już nawet PAPinformacje przeciwko prezesowi?" - drwi Kamil Durczok.

Sprawa z rzekomo pirackim oprogramowaniem jest tym ciekawsza, że, jak zwracają uwagę niektórzy komentujący, spółka Nuneaton nie musiała mieć tej licencji, bo faktura mogła zostać wystawiona przez zewnętrzne biuro rachunkowe. "Mega poważny zarzut. tak z litości podpowiem: sprawdźcie, czy biuro rachunkowe wystawiającej fakturę pani Karoliny Kozłowskiej też nie ma tej licencji" - skomentował Mikołaj Wojcik z "Faktu".

"PILNE! Ze skanu faktury zamieszczonego w GW wynika, że faktura została wystawiona na papierze ze sklepu przy Grzybowskiej. Jak dowiedziała się PAP od pani Danuty, sprzedawczyni w tym sklepie, żaden Austriak nie kupował u niej nigdy papieru. To by było na tyle. Można się rozejść" - ironizuje Maciej Sonik, samorządowiec.

Władze Srebrnej: Nie dostaliśmy faktury

Tymczasem kwestii faktury odniosły się władze spółki Srebrna. Faktura wystawiona przez firmę Nuneaton, a opublikowana dziś przez media, nie została doręczona spółce Srebrna i nie była księgowana - poinformowała prezes spółki Małgorzata Kujda. W oświadczeniu, otrzymanym przez Polską Agencję Prasową, czytamy, że Srebrna kwestionuje jakiekolwiek roszczenia ze strony austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera. Z kolei portal money.pl nieoficjalnie podaje, że biznesmen w poniedziałek zostanie przesłuchany przez prokuraturę.

Więcej o:
Komentarze (519)
Faktura dla Srebrnej. Na Twitterze drwią z informacji o pirackim oprogramowaniu
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 189 razy 157

  Następny krok, czy drukarka była serwisowana u autoryzowanego serwisanta. Zabawa się rozkręca.

 • krynolinka

  Oceniono 144 razy 124

  Już wiadomo, że są załączniki, szczegółowe, do wiadomej faktury. Czyli znów pisiorki mają bezsenną noc.

 • pobene

  Oceniono 133 razy 115

  Chcieli wydymać Austriaka, Austriak wydyma ich. Cudzoziemcy kochani, nigdy nie usiłujcie robić interesów z dyktatorami. A nasz to taki mały dyktatorek, kieszonkowy ale za to z wielkim ego.

 • 2majtek1

  Oceniono 113 razy 103

  Kant na kancie i kantem pogania i to wszystko u " kryształowego " człowieka.

 • ixi77

  Oceniono 97 razy 91

  Jako przedsiębiorca od 20 lat jestem kopana w tyłek przez oszustów i państwo. Teraz dostaję jasny sygnał, że najwyższe głowy w państwie same nie płacą za coś, nad czymś ktoś latami musiał ciężko pracować. Nie liczy się człowiek, jego czas, praca, włożone środki finansowe. Nie liczy się ciężka praca i uczciwość, tylko cwaniactwo, kombinatorstwo, januszostwo.... W każdym normalnym kraju, gdyby polityk tak zrobił, to poleciałby na złamany pysk na kupę gnoju za wsią...

 • pedro.666

  Oceniono 91 razy 79

  Trzymać się z daleka od Kaczora i jego rodziny! To oszuści!

 • mcguirre

  Oceniono 83 razy 71

  Czyli spółka krystalicznie uczciwego człowieka używa oprogramowania bez licencji i wystawia faktury za które nie płaci :) Kuzwa kryształ nie człowiek, prawy i sprawiedliwy :) Dno i wodorosty :) :) Gdzie my żyjemy, co oni zrobili z tego nieszczęsnego kraju ! :):)

 • yosemitesam

  Oceniono 66 razy 60

  "Faktura wystawiona przez firmę Nuneaton, a opublikowana dziś przez media, nie została doręczona spółce Srebrna i nie była księgowana - poinformowała prezes spółki Małgorzata Kujda."

  I w tym momencie naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego Warszawa-Śródmieście powinien zakrzyknąć: sprawdzam! Powinien, gdyby nie to, że pewnie też chodzi na pasku PiS...

 • gladi3

  Oceniono 54 razy 48

  dalej to pojdzie do austriackiego sadu lub europejskiego i prezesa beda ciagac po zagranicznych sadach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX