Szef ABW wysłał wezwania przedsądowe do posłów Platformy Obywatelskiej. "Próba zastraszenia"

- Właśnie dostaliśmy wezwanie od szefa ABW Piotra Pogonowskiego do zaprzestania naruszania jego dóbr osobistych i do przeprosin - poinformowali posłowie Platformy Obywatelskiej na konferencji prasowej. Jak twierdzą, to próba ich zastraszenia po wystosowaniu pytań o powiązania Piotra Pogonowskiego ze spółką Srebrna.
Zobacz wideo

Posłowie Platformy Obywatelskiej zwołali w czwartek konferencję prasową, na której poinformowali, że otrzymali przedsądowe wezwanie podpisane przez Piotra Pogonowskiego. Szef ABW domaga się od nich przeprosin za pytania o jego powiązania ze spółką Srebrna.

- Co ciekawe, to przedsądowe wezwanie znajduje się na druku ABW. Podpisywane jest jako szef ABW. Mamy więc do czynienia z sytuacją, gdy dochodzić swoich dóbr osobistych chce szef ABW wykorzystując do tego służbę państwową - mówił Marcin Kierwiński z PO. 

Posłowie PO dostali wezwania przedsądowe od szefa ABW

Posłowie PO wskazują, wezwanie znajduje się na druku ABW, co ich zdaniem sugeruje, że szef resortu wykorzystuje podległą mu służbę do "walki z opozycją".

- Argumentacja znajdująca się w tym piśmie pokazuje, że szef służby, która ma zajmować się walką z przestępstwami, zajmuje się wykorzystywaniem tej służby do walki z opozycją. Jego [Piotra Pogonowskiego - red.] obowiązkiem jest ścigać przestępców, a nie walczyć z opozycją - mówił Kierwiński.

Jak dodał, Pogonowski był w przeszłości pełnomocnikiem spółki Srebrna, a posłowie PO nie zamierzają dostosować się do wezwania do przeprosin, które jest ich zdaniem "próbą zastraszenia" - My oczywiście nie zamierzamy w tej sprawie przepraszać nikogo, gdyż nasze pytania dot. powiązań ważnych polityków związanych z PiS-em, ze spółką Srebrna, są rzeczą zupełnie naturalną - mówił.

Wezwanie przedsądowe od szefa ABW otrzymał między innymi poseł PO Krzysztof Brejza.

"Szef ABW po ujawnieniu w ubiegłym roku i nagłośnieniu przeze mnie faktu zatrudnienia w Srebrnej - próbuje zamknąć mi usta. Duża panika musi być wśród kooperantów Srebrnej" - napisał na Twitterze. 

Więcej o:
Komentarze (239)
Szef ABW wysłał wezwania przedsądowe do posłów Platformy Obywatelskiej. "Próba zastraszenia"
Zaloguj się
 • ola-blue

  Oceniono 64 razy 62

  Pewnie realizuje kaczą dyrektywę , żeby dociekliwych zasypywać pozwami. Dla pojedynczej osoby fizycznej bronienie się w sadzie jest dotkliwe i kosztowne, a pisie aparatyczki korzystają z budzetu danej instytucji. Kolejne szachrajstwo na koszt podatnika.

 • maratss

  Oceniono 54 razy 54

  PIS nigdy nie przyjmowało korzyści majątkowych., a Jarosław Kaczyński jest wysokim, zabójczo przystojnym brunetem o niebieskich oczach i śnieżnobiałym uśmiechu.
  I oczywiście całe władze spółki Srebrna pracowały za darmo.
  I oczywiście pis nie ma żadnego tajnego konta w banku w Luksemburgu, ani na Kajmanach, na które nie są wpłacane żadne prowizje za bezprzetargowe transakcje i żadne procenty od wynagrodzeń pisich delegowanych do spółek skarbu państwa i żadne procenty od wynagrodzeń pisich europosłów i innych osłów.
  I rzecz jasna pisowscy hejterzy sami sobie płacą.

 • kiesier

  Oceniono 41 razy 39

  Wezwanie PRZEDWYBORCZE do polityków PIS:
  - odpuśćcie to zrobicie mniej szkód za które trzeba was będzie potem sądzić.

 • batura3

  Oceniono 38 razy 38

  Panie Pogonowski - a nie prościej odpowiedziec na pytania??:)))))))))))))))))))))

 • polakadam

  Oceniono 42 razy 38

  Wszyscy się teraz odżegnują od dewelopera na kaczych łapach.

 • evree

  Oceniono 34 razy 34

  Nie rozumiem, skoro sa tacy nieskazitelni to czego sie boja?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX