Rzeczniczka PiS o dokumencie ujawnionym przez "Wyborczą": Taką fakturę każdy może wystawić każdemu

Na jaw wychodzą kolejne fakty w kwestii "taśm Kaczyńskiego". "Gazeta Wyborcza" opublikowała fakturę, którą austriacki biznesmen wystawił na spółkę Srebrna. Jednak dla Beaty Mazurek "nie jest ona podstawą do dokonania płatności".
Zobacz wideo

W czwartek "Gazeta Wyborcza" opublikowała fakturę, którą austriacki biznesmen Geralda Birgfellnera wystawił na spółkę Srebrna na kwotę ponad 1,5 mln złotych. Została ona wystawiona jeszcze przed spotkaniem z czerwca 2018 roku, kiedy biznesmen usłyszał, że nie otrzyma żadnych pieniędzy. Jak zaznaczył dziennik, istnieją w sumie cztery faktury - wszystkie są w posiadaniu prokuratury.

Beata Mazurek komentuje

Opublikowaną fakturę skomentowała m.in. rzecznik prasowa PiS Beata Mazurek. Według niej faktura ta nie jest podstawą do wypłacenia należności, bo "w niej nie wiadomo, o co chodzi". "Taką fakturę każdy może wystawić każdemu" - napisała na Twitterze.

Z kolei Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta Andrzeja Dudy, przekonywał na antenie radia TOK FM, że faktura "z formalnego punktu widzenia jest ułomna", ponieważ nie jest podpisana. Tymczasem od 2004 roku, a więc od 15 lat, faktury VAT nie muszą być podpisywane.

Więcej o:
Komentarze (746)
Beata Mazurek komentuje fakturę na spółkę Srebrna: Taką fakturę każdy może wystawić każdemu
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 117 razy 105

  Cała narracja się pisiorkom sypie. Najpierw chcieli faktury, teraz to nie jest taka jaka powinna być. Przegracie wybory i też będzie gadka, że to nie tak miało być?

 • brum79

  Oceniono 110 razy 100

  to jest skonczona debilka do kwadratu. 1. to ja tez nie bede placic faktur, bo kazdy moze mi ja wystawic, 2. zadam natychmiastowego sprawdzenia, czy Srebrna odliczyla VAT z rzeczonej faktury, 3. od kiedy rzeczniczka rzadu jest tez rzeczniczka Srebrnej????

 • lubicz56

  Oceniono 99 razy 93

  Jednego nie rozumiem. Co ma rzeczniczka PiS do faktur Srebrna spółka z o.o.? Oficjalnie przecież (tako rzecze narracja PiS) spółka jest samodzielnym i prywatnym podmiotem prawnym a PiS jako partia nie a w niej udziałów.

 • 70m3k

  Oceniono 67 razy 65

  Dlaczego rzecznik PiS pisze o placeniu faktury? Czyzby partia, ktora pani Mazurek oficjalnie reprezentuje, miala jakis zwiazek z rozliczeniami finansowymi spolki Srebrna?

 • krynolinka

  Oceniono 70 razy 60

  Jak, nie wiadomo o co chodzi jak, wiadomo. O kasiorę chodzi! Nie rżnij Mazurek głupa..

 • achaszwerosz

  Oceniono 63 razy 59

  Taki czołg może każdy kupić w sklepie z czołgami. Widać jakim bukwami się uczyła propgndy.

 • naboru_watanabe

  Oceniono 53 razy 51

  Pisowcy - wiecej takich wypowiedzi proszę ! Pogrążajcie się nadal.

  Umowa - no cóż tylko obrót nieruchomosciami wymaga formy pisemnej, każda inna może byc ustna (KC)
  Faktura została wystawiona poprawnie, od lat nie ma potrzeby ich podpisywać
  Prezesina jasno potwierdza zlecenie i wykonaną pracę.

  Jeśli Kaczyński działa jako przedsiebiorca (najwyraźniej bez umocowania) to dlaczego komentuje to rzecznik partii politycznej.

  Jesli interesy robi PiS poprzez słupy ... hehe

 • skandy5

  Oceniono 44 razy 42

  Mam nadzieję, że naród też od nich zażąda zapłaty - nie musi być faktura, wystarczy słony rachunek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX