Robert Biedroń ma propozycję dla Grzegorza Schetyny. Chce, by został ministrem w jego rządzie

Lider partii Wiosna Robert Biedroń już teraz deklaruje, że po jesiennych wyborach parlamentarnych chciałby objąć funkcję premiera. W rozmowie z "Super Expressem" zapowiedział, że w roli wicepremiera i szefa MSWiA chciałby obsadzić przewodniczącego PO Grzegorza Schetynę.
Zobacz wideo

Robert Biedroń w rozmowie z "Super Expressem" zapowiedział, że po jesiennych wyborach parlamentarnych jego ugrupowanie mogłoby stworzyć koalicję z Platformą Obywatelską. Warunkiem miałoby być jednak poparcie przez PO postulatów Wiosny, m.in. wprowadzenia rozdziału Kościoła od państwa i aborcji na żądanie do 12 tygodnia ciąży.

Widziałbym Schetynę w roli wicepremiera i szefa MSWiA, a siebie w roli premiera. Schetyna czuje się chyba najlepiej w kontrolowaniu, w administrowaniu państwem, policją, więc doskonale sprawdziłby się w MSWiA. Kiedyś już odegrał tu rolę. Po czasach PiS potrzebny jest premier, który nie był zaangażowany w poprzednie rządy

- stwierdził Biedroń w rozmowie z dziennikiem.

Regionalne konwencje partii Wiosna

Robert Biedroń na początku tygodnia wyruszył w podróż po Polsce. Lider Wiosny w najbliższych dniach odwiedzi łącznie 16 polskich miast, m.in. Zieloną Górę, Poznań, Rzeszów i Białystok. Podczas regionalnych spotkań w całej Polsce ma przedstawić projekty ustaw.

W programie partii znajduje się m.in. likwidacja funduszu kościelnego, wprowadzenie emerytury obywatelskiej na minimalnym poziomie 1600 zł i podniesienie płacy minimalnej do poziomu 60 proc. średniego wynagrodzenia.

Czytaj więcej:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (361)
Robert Biedroń ma propozycję dla Grzegorza Schetyny. Chce, by został ministrem w jego rządzie
Zaloguj się
 • takkietam

  Oceniono 46 razy 22

  Oj , oj , się zagalopował , na dzisiaj byle Kowalski wychodzi z hasłem won z kościołem i dostaje 15-20% z marszu . Pana Biedronia nawet lubię ale kubeł zimnej wody sugeruje bo troszkę żenująco zaczyna wyglądać ta licealna podnieta po udanej klasówce ...

 • hipis3308

  Oceniono 44 razy 16

  Uważaj Biedroń, żebyś w tym swoim Narcyźmie się nie zesrał. To samo dotyczy gimbazii, która dopiero co zeszła z nocnika, a już im się wydaje, że w polityce wszystkie rozumy pozjadali. Już był taki oszołom i populista, co wszystko Polakom obiecał, tak jak i Biedroń. Nazywał się Tymiński. Głosując na Biedronia, utrzymacie PiS przy władzy.

 • sarkasta

  Oceniono 40 razy 16

  Biedroń zaczyna pajacować. A całkiem dobrze zaczął. Kilka lat w Słupsku mocno go odkleiło od realu.

 • chelsea72

  Oceniono 54 razy 16

  Robert! Żadnych Schetyn i innych z poprzednich rządów!!! Ja rozumiem koalicja itd. Ale nie on!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX