Połowa Polaków sądzi, że "taśmy Kaczyńskiego" nie zaszkodzą PiS. Nowy sondaż TVN24

Czy publikowane przez "Gazetę Wyborczą" tzw. "taśmy Kaczyńskiego" zaszkodzą Prawu i Sprawiedliwości? Z najnowszego sondaży wynika, że połowa Polaków tak nie uważa.
Zobacz wideo

Na zlecenie TVN 24 sondażownia Kantar Millward Brown przeprowadziła badanie, w którym zapytano Polaków, czy uważają, że "publikacja polityczno-biznesowych rozmów Jarosława Kaczyńskiego ws. budowy wieżowców w Warszawie zaszkodzi PiS". 

Z badania wynika, że 14 proc. respondentów uważa, że "taśmy Kaczyńskiego" zdecydowanie, a 36 proc., że raczej nie zaszkodzą partii rządzącej. Tylko 13 proc. ankietowanych sądzi, że opublikowane taśmy zdecydowanie zaszkodzą PiS, a 25 proc. - raczej zaszkodzą. 

12 proc. biorących udział w sondażu wybrało odpowiedź "nie wiem/trudno powiedzieć".

Sondaż przeprowadzono w dniach 4-5 lutego 2019 roku. Zrealizowano na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie Polaków w wieku powyżej 18. roku życia. Wielkość próby wynosiła 1004 osoby. 

"Gazeta Wyborcza" publikuje kolejne materiały

W czwartek "Gazeta Wyborcza" opublikowała fakturę wystawioną przez Geralda Birgfellnera na spółkę Srebrna na sumę ponad 1,5 mln złotych. Jak zaznacza dziennik, istnieją jeszcze trzy faktury, które ma prokuratura powiadomiona przez Austriaka, że został oszukany. O pokazanie tych faktur apelował do biznesmena we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

Opublikowany w czwartek materiał skomentowała m.in. rzecznik prasowa PiS Beata Mazurek. "Faktura o której napisała dziś GW nie jest podstawą do dokonania płatności, bo w niej nie wiadomo, o co chodzi. Taką fakturę każdy może wystawić każdemu" - napisała na Twitterze.

Więcej o: