Rzecznik prezydenta nie wie, gdzie jest Andrzej Duda? "Być może pan prezydent wypoczywa"

Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta, nie chciał powiedzieć, gdzie przebywa obecnie Andrzej Duda. - W tej chwili jest poza Warszawą, ale wykonuje swoje obowiązki na bieżąco - zaznaczył.
Zobacz wideo

W środę przed Pałacem Prezydenckim protestowali rolnicy. Nie spotkanie z nimi nie wyszedł jednak prezydent Andrzej Duda. W dzisiejszym programie "Rozmowa RMF" jego rzecznik Błażej Spychalski argumentował to "napiętym grafikiem prezydenta".

Kiedy jednak prowadzący program Marcin Zaborski zaczął dopytywać, czym zajęty jest prezydent, rzecznik nie chciał udzielić konkretnej odpowiedzi. - Pan prezydent jest teraz na nartach? - zapytał dziennikarz.

Nie wiem, wie pan co, naprawdę... Wiem, gdzie jest pan prezydent, ale rzuca pan takie pytanie, czy pan prezydent jest na nartach

- powiedział Błażej Spychalski. Zaznaczył jednocześnie, że Andrzej Duda jest na służbie zawsze i nie miewa urlopów. - W tej chwili pan prezydent jest poza Warszawą, nie zmienia to jednak faktu, że wykonuje swoje obowiązki na bieżąco - dodał. 

Na powtórzone pytanie prowadzącego, czy prezydent jest na nartach, rzecznik stwierdził: - Nie jest na nartach, jest godzina 8.25... Być może pan prezydent wypoczywa, trudno mi powiedzieć. Z pewnością pan prezydent potrzebuje też czasem chwili wypoczynku - przyznał.

Więcej o: