Poranna rozmowa Gazeta.pl z Joanną Muchą (7.02.2019)

- Jak Robert Biedroń mówi "to nie jest moja wojna", to ja mu mówię "nie wierzę Ci". Bo jemu jest jeszcze dalej od PiSu niż nam - powiedziała Joanna Mucha, posłanka PO, w Porannej rozmowie Gazeta.pl.
Zobacz wideo

Gościem Porannej rozmowy Gazeta.pl była posłanka Platformy Obywatelskiej Joanna Mucha. Jednym z poruszonych tematów było stworzenie przez Roberta Biedronia nowej partii o nazwie Wiosna.

"Robert Biedroń, chce być tym trzecim, który skorzysta"

Robert Biedroń w rozmowie z "Super Expressem" zdradził swój plan, który zakłada stworzenie koalicji z PO po wygranych wyborach oraz objęcie urzędu premiera przez niego, a wicepremiera przez Grzegorza Schetynę.

- Robert zbyt zapędza się w planach, kto kim będzie. Powinien jeszcze poczekać. Cały czas uważam, że powinniśmy pójść razem do wyborów, najlepiej jednych i drugich, ale najważniejsze są te jesienne - skomentowała wypowiedź lidera Wiosny Joanna Mucha.

- Robert Biedroń marketingowo wykorzystuje powiedzenie "gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta", i on chce być tym trzecim, który skorzysta. Tylko niestety może być tak, że on skorzysta, ale Polska przegra. I tego ludzie mu już nie wybaczą - stwierdziła. - Jeśli będzie tak, że przez niego powtórzy się wariant z 2015 roku, to swojego programu nawet na milimetr nie zorganizuje. I to sobie musi uświadomić. To nie jest czas, żeby swoją ambicję i swoje ego eksponować, tylko żeby pochować swoje ambicje do kieszeni i działać razem - powiedziała posłanka.

Dodała, że nie wierzy w słowa Roberta Biedronia, że wojna z PiS "to nie jest jego wojna", bo jemu "jest jeszcze dalej od PiS-u niż nam". - Mamy niezwykle podobny program. Idąc razem, wzmacniamy szanse na realizację tego programu - dodała.

Joanna Mucha o "taśmach Kaczyńskiego": Nikt tego nie wyjaśni

Według Joanny Muchy sprawa "taśm Kaczyńskiego" nie zostanie rozwiązana. - W dzisiejszym państwie PiS nikt nie wyjaśni, czy biznesowa działalność Jarosława Kaczyńskiego stoi w konflikcie z wykonywaniem mandatu posła - stwierdziła. - Będziemy mieć pierwszy próg w postaci policji, drugi próg w postaci prokuratury. CBA, które jest kontrolowane przez Jarosława Kaczyńskiego nie będzie kontrolowało Jarosława Kaczyńskiego - dodała.

Zaznaczyła, że również Telewizja Publiczna zniekształca przekaz i przedstawia sprawę taśm jako "coś chwalebnego". 

"PiS próbuje napisać historię na nowo"

W rozmowie poruszony został również temat obchodów zbliżającej się 30. rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku. - Premier powiedział, że będziemy wspólnie świętować tę wielką rocznicę. Niestety ostatnie wypadki wokół Europejskiej Centrum Solidarności pokazują, że możemy mieć znowu do czynienia z zupełnie rozdzielnym świętowaniem - powiedziała posłanka.

Według niej, "PiS próbuje napisać historię na nowo, historię, która się nie wydarzyła". - To nie może się spotkać z jakąkolwiek akceptacją z naszej strony i ze strony ludzi, którzy pamiętają ten czas - podkreśliła.

Joanna Mucha zdradziła również, że skierowała do premiera Mateusza Morawieckiego interpelację z zapytaniem, jak planowane są obchody tej rocznicy, na ile będą one podobne do obchodów 100-lecia niepodległości i jak są one koordynowane. Posłanka czeka na odpowiedź.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (86)
Joanna Mucha w Gazeta.pl: Biedroń chce być tym trzecim, który skorzysta. Ale Polska przegra
Zaloguj się
 • zdybka1

  Oceniono 30 razy 18

  Podpisze sie pod kazdym politykiem, ktory odsunie kler od wladzy.
  Ta mila pani musi zrozumiec, ze jej blizej do pisu niz sobie mysli.

 • sailor2016

  Oceniono 20 razy 12

  Pani coś się pomyliło albo mały rozumek nie ogarnął tego co mówi Biedroń. On nie chce być tym trzecim tylko pierwszym, a przy okazji pozamiata te wasze POpiSSowe złogi na śmietnik historii.

 • darkhorse_cicha_woda

  Oceniono 16 razy 12

  "To nie jest czas, żeby swoją ambicję i swoje ego eksponować, tylko żeby pochować swoje ambicje do kieszeni" - a może powiedz to Grzesiowi, bo to on i jego ego i ambicja jest kula u szyi całej opozycji ....

 • sebione11

  Oceniono 19 razy 9

  PO miala szanse, ale jej nie wykorzystala drugiej szansy juz raczej nie dostanie. Podobno miala nie klekac przed biskupami i podobno miala postawic Ziobre przed TS.

 • jael53

  Oceniono 10 razy 8

  "Jemu jest jeszcze dalej do PiS, niż nam". Cudowna reklama dla Roberta Biedronia i odrobina szczerości dla własnej formacji. Dziękuję.

 • slade1972

  Oceniono 13 razy 7

  "Robert Biedroń, chce być tym trzecim, który skorzysta"
  Pani Joanno proszę wymienić tych dwóch co już skorzystało!?

 • karamurek

  Oceniono 13 razy 7

  To dzięki takim politykom PO jak Kopacz, Sikorski i jeszcze trzech (razem 5 posłów) mamy w RP to co mamy. Zamiast głosować nad Trybunałem dla Ziobry i Kaczyńskiego wymienione towarzystwo wyjechało na Wybrzeże. Zabrakło 5 głosów. Kopacz pytana o to przez dziennikarzy odpowiedziała: "nie zrobił tego Sejm, to załatwi prokuratura". No i Prokuratura "załatwia". W podzięce od Ziobry usłyszeli: PO to banda nieudaczników! Takim ludziom dziękuję. Niech odejdą na polityczną emeryturę..

 • bambosz0

  Oceniono 9 razy 5

  I dziwicie się że PO przegrało z PIS.. oni sami sobie nie wierzą i ciagle zmieniaja 'program wyorcz" którego zresztą nie mają i tak od pieca do drzwi i i jeszcze z przytupem... Grzesiowe łamańce...hu cha.. uchacha ...bum !!!

 • Stefan Kalka

  Oceniono 7 razy 5

  A ja powiem tak. Jesteście dla mnie tak samo wiarygodni jak św. Antek od wybuchów. Czyli wcale gdybyście mieli problem ze zrozumieniem. Opluwacie się tylko z PiSuarami na zmianę z licytacją kto da więcej. Grześ przyspawał się do stołka i choćby miał całą opozycję rozp...ć to go nie odda. Prędzej zagłosuję na p. Biedronia czy Kosiniaka niż na was. Mam już dość i jeżeli nie odświerzycie zarządu, programu i twarzy to na Was nie zagłosuję. Ruszcie głową czasami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX