Płażyński o "prywatnym folwarku", zarzuca "pompowanie" Dulkiewicz. Rzecznik muzeum: To pomyłka

Na facebookowym koncie Muzeum Bursztynu udostępniono wydarzenie nawołujące do składania podpisów poparcia dla Aleksandry Dulkiewicz. Kacper Płażyński stwierdził, że to "prywatny folwark", a miejskie instytucje "pompują" kandydatkę. Rzecznik muzeum tłumaczy, że był to błąd administratora strony, a post został usunięty.

Do przedterminowych wyborów w Gdańsku zostało jeszcze trochę czasu - odbęda się 3 marca 2019 roku. Trwa zbieranie podpisów wśród kandydatów, także w przypadku komitetu poparcia dla Aleksandry Dulkiewicz "Wszystko dla Gdańska", którego nazwa po zgłoszeniu Grzegorza Brauna została przemianowana na "KWW Wszystko Dla Gdańska A. Dulkiewicz".

W związku ze skargą - Braun wskazał, że "Wszystko dla Gdańska" to także nazwa stowarzyszenia - PKW nakazała zmianę nazwy, ale uznała, że dotychczas zebrane podpisy są jak najbardziej legalne. Mimo tego zwolennicy Dulkiewicz zdecydowali, że ponownie przeprowadzą zbiórkę. 6 lutego o północy mija ostateczny termin na rejestrację kandydatów, więc do tego czasu nowe KWW musi zebrać 3 tys. podpisów.

Kacper Płażyński z PiS, kandydat w wyborach samorządowych na prezydenta Gdańska (przegrał w II turze z Adamowiczem), zwrócił jednak uwagę na to, że w zbiórkę "są zaangażowane miejskie instytucje". Jak wskazał, na Facebooku zbiórkę podpisów promowało Muzeum Bursztynu. Pisał, zaznaczając m.in. lokalne media: "To chyba skandal?".

To jest niesamowite. To jest prywatny folwark

- skwitował Płażyński. Wcześniej Prawo i Sprawiedliwość zapowiedziało, że nie wystawi kandydata w Gdańsku, jednocześnie zaznaczając, że nie popiera Dulkiewicz.

Rzecznik muzeum: Pomyłka, post został usunięty

Gazeta.pl zapytała rzecznika gdańskiego muzeum Andrzeja Gierszewskiego o całą sprawę. Jak tłumaczy, był to po prostu błąd administratora strony.

To wynik zaimportowania przez administratora profilu Muzeum Bursztynu - Muzeum Gdańska danych za pomocą telefonu mobilnego. Nasz pracownik administruje jeszcze kilkoma profilami tematycznymi związanymi z bursztynem, np. Bursztynu Sympatycy i Amber Bernstein oraz swoim prywatnym. Wykorzystywanie do działań społecznościowych aplikacji mobilnych w takich kwestiach nie zawsze jest do końca intuicyjne dla użytkownika wprowadzającego treści, prowadząc do pomyłek. Wprowadzony na profilu Muzeum Bursztynu post z informacją o wydarzeniu został usunięty

Dalej dodaje: Nie skomentujemy wypowiedzi pana Kacpra Płażyńskiego o prywatnym folwarku, tak jak wypowiedzi jakiegokolwiek innego polityka, która będzie dotyczyć tematów innych niż dziedzictwo, historia i kultura Gdańska.

Więcej o:
Komentarze (195)
Gdańsk. Kacper Płażyński o "prywatnym folwarku". Zarzuca miejskim instytucjom pomoc Aleksandrze Dulkiewicz
Zaloguj się
 • trzynasty

  Oceniono 83 razy 63

  prywatnym folwarkiem jest kraj pewnego niskiego macho, który dyma bez mydła 38 milionów rodaków. dotarło plazynki?

 • boshary

  Oceniono 64 razy 54

  z tego widać, że nie dorasta Pan OJCU do pięt , szkoda.

 • czechy11

  Oceniono 60 razy 50

  W dziedzinie tworzenia folwarków ulubieniec Towarxysza Klamczynskiego niejaki Plazynski wie wszystko

 • czechy11

  Oceniono 62 razy 48

  Towarzyszu Płażynski o prywatnym folwarku to wycieracie dużo. Każdy urząd w Oolscecto prywatny folwark Dewekopera Klmaczynskiego na którym siedzibjakia PiS kacyk. Pozdrów NBP żałosny komediancie.

 • yeronimo

  Oceniono 41 razy 39

  Napompowany jest sam Płażyński, który jest znany tylko z powodu osiągnięć swojego ojca, który czegoś dokonał. KP nie dokonał niczego poza obrażaniem ludzi i kompromitowaniem nazwiska!

 • owca888

  Oceniono 47 razy 39

  Kacperku, twój ojciec był facetem na poziomie, natomiast ty masz zero klasy. Daleko spadło jabłko od jabłoni.

 • starczypl

  Oceniono 41 razy 39

  zajmij się poważna pracą, synek. nie zaistniałeś w wyborach, to skul ogon bo merytorycznie to jesteś cienki. sprawdź, czy ci się sznurki z nowogrodzkiej nie poplątały przy nadgarstkach....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX