Kuzyn Kaczyńskiego o Birgfellnerze: To nie jest żadna rodzina. On się przykleił

- W każdej rodzinie znajduje się coś takiego, to nie jest żadna rodzina, on się przykleił i tyle - tak o austriackim biznesmenie Geraldzie Birgfellnerze mówi Jan Maria Tomaszewski, kuzyn Jarosława Kaczyńskiego i teść Austriaka.

Austriacki deweloper Gerald Birgfellner jest autorem nagrań z udziałem Jarosława Kaczyńskiego, które od ubiegłego publikuje "Gazeta Wyborcza". Austriak jest zięciem Jana Marii Tomaszewskiego, a ten kuzynem prezesa PiS. "Super Express" zapytał Tomaszewskiego, co ten myśli o mężu swojej córki po publikacjach "Wyborczej". - Co ja mogę na to poradzić? W każdej rodzinie znajduje się coś takiego, to nie jest żadna rodzina, on się przykleił i tyle. Nie mam z nim bliskich stosunków, kilka razy w roku się widzimy - powiedział. Następnie dodał, że "nie zna go za dobrze" i "nie miał z nim nigdy bliskich stosunków".

Taśmy Kaczyńskiego

"Gazeta Wyborcza" od ubiegłego tygodnia publikuje nagrania i zapisy rozmowy, w których uczestniczyli m.in. Jarosław Kaczyński, kuzyn prezesa PiS Grzegorz Tomaszewski, a także austriacki biznesmen Gerald Birgfellner z żoną.

Według pierwszego z opublikowanych stenogramów Birgfellner domaga się zapłaty za pracę przy projekcie budowy dwóch wieżowców na warszawskiej działce, należącej do spółki Srebrna, której właścicielem jest Instytut imienia Lecha Kaczyńskiego. Jarosław Kaczyński tłumaczył fiasko inwestycji okolicznościami politycznymi - nieprzychylnością stołecznego ratusza i tym, że realizacja inwestycji mogłaby medialnie uderzyć w jego partię. Geralda Birgfellnera zapewniał, że spółka jest gotowa zapłacić za jego usługi, ale musi do tego przedstawić dokumenty lub pójść do sądu.

Więcej o:
Komentarze (436)
Kuzyn Kaczyńskiego o Birgfellnerze: To nie jest żadna rodzina. On się przykleił
Zaloguj się
 • secateur

  Oceniono 99 razy 93

  Jest przeciek, że podczas tegorocznego World Economic Forum w Davos Kaczyński za swój wyczyn z Birgfellnerem dostanie tytuł Pracodawcy Roku 2019.

 • crowley_666

  Oceniono 101 razy 93

  to jak wtym kawale o sołtysie z PIS:

  ... - Sołtysie, cała wieś wam żonę puka!

  Sołtys: - Jaka tam wieś, ledwie dziesięć chałup!!

 • etykieta.zastepcza

  Oceniono 93 razy 89

  Oczywiście, "nie znam tego pana"... może przechodził z tragarzami?

 • stachkaz47

  Oceniono 91 razy 87

  TOMASZEWSKI - córkę też ci wróg klasowy zrobił?? z PO był? czy zwykły Totals??
  Zięć mu się przykleił -tego nawet na ruskim filmie nie grali.
  KROPELKĄ czy VIKOLEM??

 • krzywelustro

  Oceniono 85 razy 85

  Teść, który o swoim zięciu publicznie mówi z taką pogardą tylko po to, aby choć trochę rozgonić smród wokół własnego szefa kombinatorka, stawia swoją własną córkę w kretyńskiej sytuacji - tego nawet u najbardziej populistycznych celebrytów nie spotkałem. Wiele wskazuje na to, że dyskusja o boskości cnót J. Zbawiciela jak rynsztok popłynęła w kierunku brukowców.

  To dziwne, że ja jako obywatel kraju rządzonego przez takich dupków, czuję się skrajnie zażenowany, a oni - ani trochę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX