Krzysztof Gawkowski z Wiosny na gorąco o wynikach sondażu: za 3-4 tyg. możemy wyprzedzić PO

- To dowód na to, że opłaca się startować samodzielnie, opłaca się stworzyć nową partię i pokazać Polakom nową ofertę do wyboru. Bo po prostu jest na to popyt - komentuje rozmowie z Gazeta.pl dr Krzysztof Gawkowski z Wiosny. Partia Wiosna w nowym sondażu ma 14 proc. poparcia.
Zobacz wideo

14 proc. - tyle nowej partii Wiosna, powołanej do życia przez Roberta Biedronia, daje najnowszy sondaż Kantar Millward Brown dla "Faktów" TVN. Jak ten wynik odebrali ludzie z Wiosny?

Udowodniliśmy wszystkim, że mamy się dobrze, że wcale nie będziemy partią balansującą na granicy progu wyborczego. Co więcej, gdyby przeliczać dzisiejsze wyniki na mandaty w przyszłym Sejmie, to zsumowane wyniki Wiosny i Koalicji Obywatelskiej dałyby władzę

- mówi dziennikarzowi Gazeta.pl Łukaszowi Rogojszowi Krzysztof Gawkowski, sekretarz zarządu Wiosny, były wiceszef SLD.

"Mam nadzieję, że w PO przyjdzie teraz opamiętanie"

Czy współpracownicy Roberta Biedronia liczą, że teraz stosunek PO do nich się zmieni? - Mam nadzieję, że w Platformie przyjdzie teraz opamiętanie i rozsądek. Refleksja, że nie trzeba nas atakować, bo choć mamy różne programy, to jednak w części kwestii chcemy podobnych rzeczy -  stwierdza w rozmowie z Gazeta.pl Gawkowski. - Przede wszystkim łączy nas wspólny cel na samym końcu tej drogi, a więc to, żeby PiS już dłużej nie rządziło - podkreśla polityk.

Za 3-4 tyg., po zakończeniu objazdu Polski, może się okazać, że nasze poparcie skoczy jeszcze wyżej i wyprzedzimy Platformę. Wtedy to my będziemy dla nich punktem odniesienia i wszystko się zmieni

- uważa członek partii Wiosna. 

Dowiedz się więcej o programie Wiosny Roberta Biedronia: 

Więcej o: