Sondaż po taśmach Kaczyńskiego. Czy prezes PiS powinien prowadzić takie rozmowy?

Sondaż Kantar Millward Brown dotyczył tzw. taśm Kaczyńskiego, które opublikowała w ubiegłym tygodniu "Gazeta Wyborcza". Większość badanych uważa, że Jarosław Kaczyński nie powinien toczyć rozmów na temat budowy wieżowców w Warszawie.
Zobacz wideo

Uczestnicy badania przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24 odpowiadali na następujące pytanie:

W zeszłym tygodniu 'Gazeta Wyborcza' opublikowała taśmy, na których prezes PiS Jarosław Kaczyński rozmawia ze swoimi krewnymi o budowie wieżowców w centrum Warszawy. Czy Pana(i) zdaniem Jarosław Kaczyński powinien toczyć takie rozmowy?

"Zdecydowanie nie": tak odpowiedziało 36 procent badanych, "raczej nie": 29 procent, "raczej tak": 12 proc., "zdecydowanie tak": 6 proc. Odpowiedzi "nie wiem" udzieliło 18 proc. osób. 

Taśmy Kaczyńskiego

Nazwa "taśmy Kaczyńskiego" używana jest w mediach na określenie rozmów Jarosława Kaczyńskiego z austriackim biznesmenem Geraldem Birgfellnerem. Zapis rozmów ujawniła "Gazeta Wyborcza". Po tej publikacji PO chciała kontroli oświadczenia majątkowego posła Jarosława KaczyńskiegoCBA nie stwierdziło podstaw do kontroli.

Więcej o: