TVP ujawniła dane protestujących, PO składa zawiadomienie do prokuratury. "To medialny lincz"

Platforma Obywatelska poinformowała, że składa do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez władze TVP. Chodzi o ujawnienie wizerunków i nazwisk osób protestujących pod siedzibą telewizji publicznej.
Zobacz wideo

W wyemitowanym 4 lutego materiale "Wiadomości" TVP ujawniono wizerunki i tożsamość osób, które podczas sobotniego protestu blokowały samochód Magdaleny Ogórek pod siedzibą stacji. Protestujący skarżyli się, że po ujawnieniu ich danych osobowych zaczęli otrzymywać groźby.

PO składa zawiadomienie 

We wtorek Platforma Obywatelska poinformowała, że w związku z wyemitowanym przez TVP materiałem składa do prokuratury zawiadomienie o możliwości przestępstwa przez osoby zarządzające stacją. Chodzi o wątpliwość dotyczącą legalności przetwarzania danych osobowych uczestników protestu, których wizerunki, imiona i nazwiska ujawniono. 

TVP zaszczuwa zwykłych obywateli! Wiadomości TVP pokazały twarze i nazwiska protestujących. To medialny lincz! Platforma Obywatelska składa zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez osoby zarządzające TVP, w związku z przetwarzaniem danych osobowych

- czytamy na Twitterze partii.

Wcześniej Sławomir Neumann z Platformy Obywatelskiej zwrócił się do szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego i polskiej policji z prośbą o wyjaśnienie, w jaki sposób telewizja publiczna weszła w posiadanie danych osobowych uczestników protestu przed siedzibą TVP.

"Oczekujemy informacji kto te dane przekazał i na jakiej podstawie prawnej.
Panie Ministrze czy te dane pochodzą z materiałów operacyjnych policji?" - napisał.

Z kolei prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych w piśmie skierowanym do szefa Krajowej Rady Radiofonii I Telewizji podkreśliła, że "media, relacjonując wydarzenia, powinny dbać o prywatność osób, szczególnie tych niepełniących żadnych funkcji publicznych".

Adam Bodnar krytycznie o działaniach TVP, Olechowski odpowiada

W poniedziałek ujawnienie tożsamości protestujących pod TVP skrytykował też rzecznik praw obywatelskich, Adam Bodnar - podkreślił, że skoro policja nie ujawniła nazwisk i wizerunków uczestników protestu, to tym bardziej nie powinna tego robić telewizja publiczna.

W odpowiedzi Jarosław Olechowski zarzucił Bodnarowi, że "stosuje podwójne standardy", bo wcześniej "nie stanął w obronie dziennikarzy TVP".

Więcej o:
Komentarze (111)
TVP ujawniła dane protestujących, PO składa zawiadomienie do prokuratury. "To medialny lincz"
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 45 razy 23

  W TVPiS żadnych refleksji po Gdańsku.., to nieomal o współudział się ociera.

 • grzesiek421

  Oceniono 25 razy 21

  prokuratorów po zmianie władzy też można będzie rozliczyć z rzetelnej pracy, zgodnej z prawem

 • pisowski_niedouk

  Oceniono 33 razy 21

  Do pisowskich trolli: Ci ludzie nie wstydzą się tylko się boją, pisowskiej hołoty. Pis spowodował, że z prostaków i niedouków wyszło wszystko co najgorsze i te agresywne bydło, jest w stanie zabić w imię religii pisowskiej. Dowód? Pogróżki jakie otrzymują uczestnicy demonstracji. Banda pisowskich bydlaków, odpowie kiedyś za zbydlęcenie i odmóżdżenie najciemniejszej częsci społeczeństwa!

 • polak66maly

  Oceniono 24 razy 16

  Po Ku...zji mozna sie spodziewac wszystkiego najgorszego.

 • polak66maly

  Oceniono 21 razy 15

  Podpowiadam linczowanym. RODO!

 • fcknzs

  Oceniono 29 razy 15

  Korea Północna

 • jurek4491

  Oceniono 21 razy 13

  TVP to TOTALNE DNO .

 • mlodypsz

  Oceniono 23 razy 13

  Kaczystan

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX