CBA nie sprawdzi oświadczenia majątkowego Jarosława Kaczyńskiego. "Nie stwierdzono podstaw"

CBA nie stwierdziło podstaw do kontroli oświadczenia majątkowego posła Jarosława Kaczyńskiego. Sprawdzenia oświadczenia majątkowego Jarosława Kaczyńskiego domagała się Platforma Obywatelska.

PO chciała kontroli po ujawnieniu przez "Gazetę Wyborczą" tzw. "taśm Kaczyńskiego", czyli rozmowy z udziałem prezesa PiS i austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera.

Jak przekazał w oświadczeniu Temistokles Brodowski z CBA, "Centralne Biuro Antykorupcyjne co roku sprawdza oświadczenia majątkowe wszystkich parlamentarzystów. Jeżeli w wyniku sprawdzenia, istnieją podstawy do wszczęcia kontroli oświadczenia majątkowego konkretnego parlamentarzysty, CBA rozpoczyna taką kontrolę".

W przypadku analizy oświadczenia majątkowego posła Jarosława Kaczyńskiego nie stwierdzono podstaw do rozpoczęcia kontroli oświadczenia majątkowego - dodał Temistokles Brodowski.

- To jest kpina?? Rano rzecznik CBA mówi że pismo ws kontroli Kaczyńskiego nie wpłynęło [jak podała TVN24, rzecznik CBA jeszcze dziś mówił, że trzeba sprawdzić, czy taki wniosek został złożony - red.]. O 16:00 już jest przeanalizowane i kontroli nie będzie?? Najszybsze w historii sprawdzenie?? To dowód że sprawa jest poważna a osoby związane ze Srebrną nie powinny pracować w Służbach?? - skomentował na Twitterze Marcin Kierwiński z PO. 

- A szefem CBA jest Pan Bejda... człowiek, który wcześniej pracował w Srebrnej... - napisał Cezary Tomczyk. 

Więcej o: