PO chce dymisji szefa NFOŚ. Kazimierz Kujda pojawił się na nowych "taśmach Kaczyńskiego"

Platforma Obywatelska domaga się dymisja szefa NFOŚ Kazimierza Kujdy po publikacjach "Gazety Wyborczej" z kolejnymi "taśmami Kaczyńskiego". Kujda - jak opisuje "GW" - mimo tego, że nie jest prezesem Srebrnej, prowadził w imieniu spółki negocjacje.
Zobacz wideo

Jak mówił podczas konferencji prasowej w Sejmie poseł PO Marcin Kierwiński, żądanie dymisji prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska ma związek z kolejnymi taśmami, które opublikowała "Gazeta Wyborcza" w sprawie budowy wieżowców przez spółkę Srebrna.

Opublikowane dziś nagrania to rozmowa szefa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, Kazimierza Kujdy z potencjalnym inwestorem Geraldem Birgfellnerem. W ocenie posła Kierwińskiego, sprawa wymaga pilnego wyjaśnienia.

Posłowie PO zwrócą się też do premiera z wnioskami o zawieszenie w pełnieniu obowiązków: ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego, jego zastępcy Macieja Wąsika, szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego Ernesta Bejdy oraz szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Piotra Pogonowskiego. Jak mówią, wszyscy czterej "byli związani ze spółką Srebrna".

Z dzisiejszej publikacji wynika, że Kazimierz Kujda zadeklarował swoje poparcie dla budowy wieżowców. Gerald Birgfellner ocenia, że Jarosław Kaczyński jest w tej sprawie "bardzo nieprzekonany", za co wini otoczenie prezesa PiS.

Więcej o: