Minister skrytykowała materiał TVP o protestujących. "To nie jest standard, który jest mi bliski"

- To nie jest standard, który jest mi bliski - powiedziała o TVP minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. W Radio Plus stwierdziła również, że upublicznienie wizerunku protestujących przez "Wiadomości" było "niestosowne".
Zobacz wideo

Jacek Prusinowski w "Sednie Sprawy" w Radio Plus pytał Jadwigę Emilewicz o jej ocenę działania "Wiadomości" TVP, które opublikowały nazwiska 10 osób, które brały udział w demonstracji przed siedzibą TVP.

Minister przedsiębiorczości i technologii początkowo przypomniała, że jeszcze kilkanaście dni temu "cała scena polityczna, w tym przede wszystkim opozycja", żyła apelami i nawoływaniami o tym, by ograniczyć język nienawiści.

Prowadzący jednak dopytywał dalej o jej ocenę TVP, a Jadwiga Emilewcz odparła:

To nie jest standard, który jest mi bliski, i to nie jest tego typu forma komunikacji, którą uprawiałabym w trudnym czasie, gdy wszyscy nawołujemy do spokoju, nawet jeśli druga strona podgrzewa mocno temperaturę debaty.

Dalej wskazywała, że czytując wpisy liderów opozycji na Twitterze, to nie widzi w ich słowach odzwierciedlenia apeli np. o. Wiśniewskiego.

- My nie zatwierdzamy ramówki, ani tym bardziej nie notyfikujemy materiałów przygotowywanych... - mówiła. Później dodała jeszcze, w sprawie publikacji wizerunku protestujących:

Myślę, że tego typu publikowanie wizerunku, razem z nazwiskami - wiemy, że to pytanie o zgodność z prawem takiej publikacji - to jest na pewno niestosowne
Więcej o: