Minister skrytykowała materiał TVP o protestujących. "To nie jest standard, który jest mi bliski"

- To nie jest standard, który jest mi bliski - powiedziała o TVP minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. W Radio Plus stwierdziła również, że upublicznienie wizerunku protestujących przez "Wiadomości" było "niestosowne".
Zobacz wideo

Jacek Prusinowski w "Sednie Sprawy" w Radio Plus pytał Jadwigę Emilewicz o jej ocenę działania "Wiadomości" TVP, które opublikowały nazwiska 10 osób, które brały udział w demonstracji przed siedzibą TVP.

Minister przedsiębiorczości i technologii początkowo przypomniała, że jeszcze kilkanaście dni temu "cała scena polityczna, w tym przede wszystkim opozycja", żyła apelami i nawoływaniami o tym, by ograniczyć język nienawiści.

Prowadzący jednak dopytywał dalej o jej ocenę TVP, a Jadwiga Emilewcz odparła:

To nie jest standard, który jest mi bliski, i to nie jest tego typu forma komunikacji, którą uprawiałabym w trudnym czasie, gdy wszyscy nawołujemy do spokoju, nawet jeśli druga strona podgrzewa mocno temperaturę debaty.

Dalej wskazywała, że czytując wpisy liderów opozycji na Twitterze, to nie widzi w ich słowach odzwierciedlenia apeli np. o. Wiśniewskiego.

- My nie zatwierdzamy ramówki, ani tym bardziej nie notyfikujemy materiałów przygotowywanych... - mówiła. Później dodała jeszcze, w sprawie publikacji wizerunku protestujących:

Myślę, że tego typu publikowanie wizerunku, razem z nazwiskami - wiemy, że to pytanie o zgodność z prawem takiej publikacji - to jest na pewno niestosowne
Więcej o:
Komentarze (48)
"Wiadomości" upubliczniły wizerunki protestujących. Jadwiga Emilewicz: To niestosowne
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 32 razy 30

  Przecież kurski zrobił z TVP kloakę, ale to łatwo było przewidzieć.
  Ohydna postać, która przyzwoitość ma poniżej pleców.

 • antropoid

  Oceniono 24 razy 22

  Najlepsze jest to, że nawet w PiS są ludzie, którzy brzydzą się tym, co wyprawia ich partia, a mimo to trwają w tym błocku.

 • geraldine2015

  Oceniono 23 razy 21

  " Nie jest mój standard, ale nic z tym nie zrobię, bo kasa mi się należy i z niej nie zrezygnuję."

 • 70m3k

  Oceniono 16 razy 16

  Ciekawe jaka bylaby reakcja, gdyby opublikowano zdjecia i dane osobowe osob, ktore przygotowaly ten material. Ide o zaklad, ze dopoki Kali ukrasc krowe to jest dobrze, ale jak Kalemu ukrasc krowe...

 • jego-wysokosc

  Oceniono 15 razy 15

  Pani minister. Niestosowne to jest puszczenie bąka w operze. Tutaj mówimy o łamaniu prawa.

 • acototak

  Oceniono 14 razy 14

  Kurski Jacek wywołuje obrzydzenie nawet wśród pisowców.

 • eisbergh

  Oceniono 16 razy 14

  ...ale z funkcji nie zrezygnowala i dalej aktywnie wspiera balbine

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX