Będzie sojusz z Dudą i Ziobrą? Kukiz zapewnia, że "jest w trakcie rozmów", chce sędziów pokoju

Czy istnieje sojusz Kukiz-Duda-Ziobro? W Polsat News Paweł Kukiz powiedział jedynie, że jest w trakcie rozmów z ministrem sprawiedliwości i prezydentem.
Zobacz wideo

W Polsat News Bogdan Rymanowski wypytywała lidera Kukiz'15 Pawła Kukiza o to, czy istnieje coś takiego jak sojusz na linii Kukiz-Ziobro-Duda. Polityk wskazywał w "Wydarzeniach i Opiniach", że owszem, trwają pewne rozmowy w sprawie sędziów pokoju, jednak na razie brakuje konkretów.

- Dogadany? To jest za dużo powiedziane. Jestem w trakcie rozmów - powiedział Kukiz. Wskazał również, że byłby zadowolony, jeśli pod koniec tej kadencji Sejmu złożony byłby projekt ustawy o sędziach pokoju.

Wprowadzenie sędziów pokoju to jeden z postulatów ugrupowania Kukiza, pozytywne opinie zyskiwał właśnie ze strony prezydenta Andrzeja Dudy i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Tacy sędziowie mieliby mieć wykształcenie prawnicze, byliby wybieranie w wyborach powszechnych i rozstrzygaliby w uproszczonym postępowaniu sprawy karne, jak i cywilne, ale mniejszej wagi.

- Zrobię wszystko, by instytucja sędziów pokoju została wprowadzona w życie - zadeklarował Kukiz w Polsat News.

Więcej o: