Donald Trump przyjedzie do Polski 1 września? PiS i Andrzej Duda bardzo się o to starają

Jak podaje "Super Express", prezydent Andrzej Duda i jego kancelaria bardzo starają się o wizytę Donalda Trumpa w Polsce. Zależy im na tym, by prezydent USA uczestniczył w obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
Zobacz wideo

1 września 2019 roku przypada 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Prezydentowi Andrzejowi Dudzie bardzo zależy na tym, aby okrągła rocznica była zorganizowana z pompą i żeby było o niej głośno. 

Donald Trump przyjedzie na obchody na Westerplatte?

Jednym z najważniejszych elementów 80. rocznicy są obchody na Westerplatte. Jak podaje "Fakt", anonimowy informator z Kancelarii Prezydenta przyznaje, że wszyscy bardzo liczą na to, że Donald Trump zaszczyci je swoją obecnością. Na razie nikt oficjalnie nie potwierdza tej informacji, a sam prezydent USA nie odpowiedział jeszcze na zaproszenie. 

Dlaczego władzy tak zależy na obecności światowego polityka? Jak pisze "Fakt", rząd i prezydent chcą przyćmić w ten sposób obchody 30. rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku, organizowane przez samorządowe władze Gdańska. Te także mają odbywać się z wielką pompą, a pomoc przy zapraszaniu gości zaoferował Donald Tusk. Władze państwowe chcą, aby po 1 września 2019 nikt już nie pamiętał o czerwcowej rocznicy. Gwarancją takiego obrotu spraw miałaby być obecność Trumpa. 

Więcej o:
Komentarze (65)
Donald Trump przyjedzie do Polski 1 września? PiS i Andrzej Duda bardzo się o to starają
Zaloguj się
 • stachkaz47

  Oceniono 7 razy 7

  KLĘSKĘ WRZEŚNIOWĄ będziemy świętować z ukochaną Ameryką i JEJ WIELKIM
  przywódcą.
  PRZEJDZIEMY WRESZCIE WIELCY do HISTORII.
  IPNy całego ŚWIATA to odnotują.
  A może już w tym czasie dzielny POLSKI żołnierz wraz z AMERYKAŃSKIM marines będzie
  BOHATERSKO walczyć w wenezuelskiej DŻUNGLI wprowadzając w życie DEMOKRACJĘ.
  TO BYŁOBY PIĘKNE ginąć za GUIDO, może dobry BÓG pomoże .......

 • crowley_666

  Oceniono 17 razy 7

  Okrągła rocznica wybuchu II wojny światowej - obchodzona z pompą???

  Budyń i gościu z dziwną grzywką przyjmą defiladę bundeswery w strojach historycznych??

  Będzie szampan i konfetti???

 • ad2009

  Oceniono 5 razy 5

  1 wrzesnia 1939... Co to Trumpa obchodzi jak USA przystapily do wojny w 1941r a w 1939 byly za izolacjonizmem? Dopiero później wpadli na to , ze mozna sie dorobic, podobnie jak w czasie 1ww. Moze jednak by tak zaczac obchodzić jakieś sukcesy zamiast nieustannych klesk??

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 13 razy 5

  Du.pa razem z Trumpem będą świętować wybuch najkrwawszej wojny w dziejach ludzkości czy to ze ledwie po tygodniu kampanii wrześniowej Niemcy zajęli przedmieścia Warszawy?
  Czy kasa na fort Trump już leży przygotowana w kopercie? 8 miliardów złotych łapówki dla prezydenta USA jednak droga nie chodzi, może się skusi i przyjedzie :-)

 • js08836

  Oceniono 4 razy 4

  Zabrać wszystkie krzesła i fotele. Postawić wielkie biurko dla Trumpa. Na kolana założyć ochraniacze z OBI i przetrenować baczność i na kolana, baczność i na kolana. Ciekawe czy Trump wysunie propozycje, aby Polska została 52 stanem USA. Tym sposobem rozwiązana zostałaby sprawa wiz. Wałęsa pożegnał wojska Radzieckie. PO i PiS sprowadziło żołnierzy z USA. Ich żołnierze wyjdą z Polski po wojnie.

 • bazbaz73

  Oceniono 10 razy 4

  100 lecie odzyskania niepodległości to była klapa. Będziemy świętować klęskę wrześniową. Brawo Polska - nawet skala obchodów pokazuje czym Polacy żyją - klęskami, nie sukcesami!

 • loneman

  Oceniono 3 razy 3

  Byle nie bylo zadnych umow bo wydamy znow miliardy na nic a prezydent sie wstydliwie nastoi i bedzie potem smiesznie tlumaczyl 😂😉🤣

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX