Po konwencji padły pytania o finanse partii Wiosna. Biedroń tłumaczy, skąd ma fundusze

Po konwencji partii Wiosna pojawiły się pytania, skąd nowe ugrupowanie miało fundusze na efektowny start. Jak zapewnia Robert Biedroń, pieniądze pochodzą od ludzi, a jego partia pod koniec roku pokaże w sprawozdaniu dokładne dane. Wyjaśnił też, dlaczego zabrakło hymnu Polski na konwencji.
Zobacz wideo

Robert Biedroń, lider partii Wiosna, w poniedziałek ruszył busem w Polskę. Tuż przed startem swojego objazdu po kraju spotkał się z dziennikarzami. Na krótkiej konferencji padło pytanie o to, skąd młoda partia wzięła środki na zorganizowanie konwencji w niedzielę.

Wcześniej taki wątek podnosił poseł Kukiz'15 Łukasz Rzepecki, który zapowiedział, że zwróci się do Wiosny o doprecyzowanie tej kwestii.

W tej sprawie nie mam nic do ukrycia. To państwo za to zapłaciliście, ale nie ze spółek skarbu państwa, nie z pieniędzy, które dostaliśmy z subwencji, czy z jakiejkolwiek innej dotacji dla partii politycznych, bo my takich nie dostajemy. To ludzie wpłacają nam te drobne kwoty, które zobaczycie państwo w naszym sprawozdaniu, pod koniec roku, zgodnie z prawem, transparentnie, tak jak postulujemy

- mówił o wydatkach Biedroń. Wtórował mu w tym szef jego sztabu, Marcin Anaszewicz, który zapewniał, że na koniec roku, w sprawozdaniu, zostaną podane kwoty i nazwiska osób wspierających partię. Dodał przy tym, że wydatki na konwencję pokryła partia Wiosna.

Biedroń o braku polskiego hymnu na konwencji

W stronę Biedronia padło też pytanie, dlaczego podczas konwencji nie odegrano hymnu Polski, natomiast hymn Unii Europejskiej już tak. - Dlatego że jestem Europejczykiem i zbyt rzadko do tej pory słyszeliśmy hymn UE w Polsce - odparł lider Wiosny.

Robert Biedroń zapowiedział również, że hymn UE "będzie słyszany coraz częściej". - Mam ciary, kiedy słyszę hymn Polski, takie same ciary mam, gdy słyszę "Odę do radości" - dodał.

Więcej o:
Komentarze (394)
Finanse partii Wiosna. Robert Biedroń tłumaczy, skąd ugrupowanie ma pieniądze
Zaloguj się
 • batura3

  Oceniono 125 razy 83

  Brak hymnu to grzech???? Bardzo się cieszę, że nie było hipokrytów w sutannach - alleluja:))). Głosuję:)

 • wielkioprawca

  Oceniono 105 razy 61

  Spin doktorzy POPISU będą intensywnie pracować by zochydzić Polakom Biefdronia. Będą hasełka typu: Sfetru, bankster, odwołujące się do orientacj seksualnej, oj będzie tego. Nie warto na to zwracać uwagi. Liczy się tylko jego odważny program i jego realizacja. Czarni też nie odpuszczą.

 • goska10001

  Oceniono 75 razy 53

  nazwa trochę infantylna..ale niech tam.
  Ode mnie punkt za odważne określenie stosunku do kościoła.

 • vincent33

  Oceniono 58 razy 40

  podoba mi się odpowiedź Biedronia
  myślę , ze nie tylko mnie mdli już od tego pseudpatriotycznego wzmożenia, na każdym kroku

 • farsizm

  Oceniono 47 razy 39

  Jeżeli chcecie żeby Biedroń wygrał, to musicie działać - mobilizować do głosowania waszych znajomych, wujków, kuzynów, sąsiadów, okolicznych meneli, proboszcza i innych o których wiecie, że nie chodzą na wybory. Biedroń może zabrać głosy PO/KO ale też może zabrać głosy PIS, w każdym razie wszystkich młodych, którym PO się znudziło. Im więcej nas pójdzie na wybory, tym mniej PISu w Sejmie.

 • ks.pedofil

  Oceniono 54 razy 38

  Mimo pewnego sceptycyzmu, widze w tej WIosnie nadzieje. Moze zludna, ale to jest warte poparcia.

 • xinfx

  Oceniono 54 razy 34

  Aż mi się płakać chciało, jak zaczął grać hymn UE, brawo Biedroń! #Wiosna !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX