Poranna rozmowa Gazeta.pl z Krzysztofem Gawkowskim (4.02.2019)

- Ludzie na konwencji na Torwarze mieli łzy w oczach, kiedy Biedroń coś mówił. Polacy chcą zmiany - mówił w Poranku 8.30 Gazeta.pl działacz partii Wiosna Krzysztof Gawkowski, jeden z najbliższych współpracowników lidera ugrupowania Roberta Biedronia.
Zobacz wideo

Gościem Poranka 8.30 Gazeta.pl był Krzysztof Gawkowski, działacz partii Wiosna. Polityk skomentował niedzielną konwencję ugrupowania na warszawskim Torwarze i wystąpienie lidera Roberta Biedronia.

- Ludzi przyszły masy, tłumy, kolejki po 2 godziny przed Towarem. Partia Wiosna to ruch społeczny, który powalczy nie tylko o to, żeby być, ale żeby wygrać wybory

- przekonywał Gawkowski. Dodał, że "ludzie mieli łzy oczach, kiedy Robert Biedroń coś mówił". - Polacy chcą zmiany, tu nie chodzi o miłość do Roberta Biedronia - zaznaczył.

Odnosząc się do kariery politycznej Biedronia, Gawkowski podkreślił, że "umie coś zrobić i ma charyzmę".  - PiS się nas boi. Boi się, że możemy odsunąć ich władzy - powiedział działacz partii Wiosna.

Krzysztof Gawkowski, partia Wiosna: Obniżymy podatki za głosowanie

Nawiązując do programu partii, Gawkowski stwierdził, że powinno się m.in. zamknąć kopalnie, odtajnić zarobki prezesów największych spółek skarbu państwa, a podwyżki dla nauczycieli sfinansować z pieniędzy, którymi dotowane są lekcje religii. 

- Nauczycieli trzeba wynagradzać. Wiem, ile nauczyciel zarabia w podstawówce i szkole średniej. Jeżeli zarabia 2-3 tys. zł, oddaje życie, to jest to trochę wolontariat. Trzeba płacić godnie nauczycielowi. Dlaczego państwo dotuje nauczycieli-katechetów? - mówił Gawkowski.

Partia Wiosna ma wprowadzać również zachęty do udziału w wyborach. - Każdy Polak i Polka, którzy pójdą na wybory w 2023 r., będą mogli odliczyć sobie od podatku 100 zł. Jesteśmy pierwszą partią polityczną, która obniży podatki za pójście na wybory - powiedział polityk.

Krzysztof Gawkowski zapowiedział, że przez najbliższy miesiąc na konwencjach regionalnych zostaną przedstawione konkretne projekty ustaw wraz z dokładnym wskazaniem finansowania.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (161)
Krzysztof Gawkowski w Gazeta.pl o partii Wiosna: PiS się boi, że odsuniemy ich od władzy
Zaloguj się
 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 38 razy 28

  Pewne jest jedno - Polacy chcą zmiany. Gdy wyjeżdżam za granicę, po prostu odpoczywam. To jak wyjazd z pola bitewnego, pełnego wrzasku, krwi, jazgotu i nienawiści. Z perspektywy setek czy tysięcy kilometrów widać inaczej, wyraźniej, lepiej. Widać skąd pochodzi zło, trawiące Polskę. Dopóki Polską rządzi PiS i kato-solidarnościowe styropiany, zawsze będzie tu piekło. Czas na zmianę.

 • antropoid

  Oceniono 27 razy 15

  Pewnie że się boją. Be koryta skrzeczący pokurcz ze "Srebrnej" i jego banda są nikim.

 • kosmyg

  Oceniono 25 razy 13

  Nie PiS się boi, bo elektorat ma zupełnie inny, tu się boi PO, która najpierw w kraju myślała, że nie ma z kim przegrać, a teraz to samo myśli o opozycji. Jednocześnie nie proponując nic nowego, te same kotlety od kilkunastu lat.To jest aż śmieszne, że dziś Biedroń jest jedynym, który proponuje takie oczywistości jak brak religii w szkołach, ściąganie alimentów, związki partnerskie, znieczulenie przy porodzie, legalizację aborcji... Opowiedzieć na Zachodzie, że u nas to są postulaty wywrotowe, populistyczne i przez nikogo nie podnoszone do teraz, to padną z wrażenia.

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 14 razy 8

  poza paroma dziwnymi stwierdzeniami, to oczywiście Biedroń proponuje coś czego w Polsce brakowało (od czasu Palikota), czyli jasnego i silnego postawienia na państwo świeckie

  wbrew pozorom, to bardzo wiele osób tego oczekuje od partii politycznych i zagłosuje na takie, jeśli nie będą jednak posuwać się w innych sprawach w socjalistycznym rozdawnictwie i konkurować pod tym względem z PIS czy Razem

  oczywiście taka Nowoczesna niby też to mówi, ale to jest kwestia JAK GŁOŚNO i gdzie sa rozkładane akcenty

  jedyny problem to sytuacja z PIS i to, czy Biedroń zechce w imię dobra Polski, wejść w jakąś WYBORCZĄ koalicję, by zagwarantować wejście do parlamentu i odsuniecie PIS od władzy

  przypominam, że koalicja wyborcza to nie JEDEN program, a w parlamencie wcale nie trzeba potem być jednomyślnym, nie promować swoich ustaw czy nawet nie tworzyć swoich osobnych klubów

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 16 razy 8

  Najbardziej śmieszą mnie "eksperci", którzy od kongresu Biedronia w każdej audycji, w każdym radio i TV od wczoraj liczą, kiwają mądrymi głowami i przekonują, że to "się nie da", niemożliwe .. Cały zachodni świat, rozumiejąc problem ubóstwa, automatyzacji pracy i idącego za tym bezrobocia stara się znaleźć rozwiązanie narastającej biedy - np. dochód bezwarunkowy dla każdego obywatela. Eksperymenty trwają w kilku krajach ościennych. Biedroń nie idzie aż tak daleko, by każdy od noworodka po starca otrzymywał 1600 zł - a jedynie proponuje emeryturę minimalną dla każdego (czyli po 60-65 roku życia), niezależnie od wypracowanych lat. Ci, którzy wypracowali więcej, dostana więcej - to nie oznacza, że każdy dostanie minimum. Tu chodzi o DOBRO starszych ludzi. Czasy mamy takie jakie mamy, to nie ciemnogród i XIII wiek, ludzie - więcej empatii! Chodzi o zapewnienie starszym osobom godnego życia. chodzi o to, by nie było bezdomności, umierających na ulicy, których często skrzywdziło życie ... Dziwi mnie BULGOT ludzi, a ponoć w kraju 98% to katolicy, którzy powinni kierować się miłością do bliźniego. Sąsiad wczoraj na chodniku pokrzykiwał - "Jak to, jak zapi...ałem całe życie, a ten żul ze śmietnika ma dostać 1600?" ... Dodam, że to katolik, co niedziela w kościele .. Drodzy eksperci - zabrać 50 miliardów z MON, które i tak przejedzą, zmarnują na misiewiczów i rozkradną. Zmienić całkiem ZASADY gry, przewartościować, przesunąć kasę z pasożytów na kulturę, medycynę, seniorów .. Kiedyś za PRL mój wujek był dyrektorem spółki miejskiej. Zarabiał 2 x więcej niż robotnik w spółce, nie było 30-osobowego zarządu pijawek, 50 kierowników i jakoś mogło być OK? ... A dziś? Dyrektor tej samej spółki zarabia 30 x więcej i banda pierdzących w stołki pasożytów z zarządu i sztucznie stworzonych stanowisk wysysa szmal z miasta i Polski. Ile takich spółek jest w mieście? Ile w kraju? I tu jest POTWORNY pieniądz, marnowany i rozkradany PRZEZ TYSIĄCE takich Glap, Pixie i Dixie. Wystarczy wyrównać szanse, wyregulować ten mechanizm.

 • vito60

  Oceniono 12 razy 8

  Jedyny pozytywny aspekt powstania tej partii, to odebranie części głosów qukizowi, może odejdzie w polityczny niebyt. No, może jeszcze spowoduje nacisk na koalicję antypisią, by ta zaostrzyła swą politykę wobec kościoła. Biorąc jednak pod uwagę naiwność wyborców, wróżę Wiośnie początkowy sukces.

 • verdura2763

  Oceniono 13 razy 7

  No i pisory się bójta, rydzole i czarna mafia się bójta, koniec kumciu z baciarami, rąsia rąsie myła, Biedroń wam jaja wybierze!

 • jerzykkur38

  Oceniono 5 razy 5

  Nie wierzę w ani jedno słowo towarzysza Gawkowskiego.Przez ostatnie lata,był prawie adiutantem pana Czarzastego.Reprezentował SLD,we wszystkich możliwych studiach telewizyjnych.Okazuje się,że nie wie,co znaczy słowo "lojalność". Poza tym chciałbym przypomnieć,że pan Biedroń jest w polskiej polityce od 20 lat i nie zauważyłem,żeby uczynił z Przenajświętszej Rzeczpospolitej przysłowiowego "raju na ziemi".

 • drozd215a

  Oceniono 7 razy 5

  Napisałem że w PiSie całą noc nie spali i zanosili się płaczem, tak się przestraszyli.
  Bo Biedronia trzeba się bać.
  I wpis usunięto. Beka na całego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX