Kierowca Kaczyńskiego ma trzy domy, działki warte 1,6 mln i 337 tys. zł oszczędności

Prawie 17 tys. złotych miesięcznie - tyle zarabia kierowca Jarosława Kaczyńskiego, warszawski radny, Jacek Cieślikowski. Asystent prezesa PiS zgromadził też spory majątek: trzy domy i działki warte 1,6 mln zł.
Zobacz wideo

"Taśmy Kaczyńskiego" ujawnione przez "Gazetę Wyborczą" sprawiły, że ponownie zainteresowano się spółką Srebrna i ludźmi z otoczenia prezesa Prawa i Sprawiedliwości. "Super Express" wziął pod lupę Jacka Cieślikowskiego, wieloletniego kierowcę Jarosława Kaczyńskiego, a także warszawskiego radnego i członka zarządu wspomnianej spółki.

Choć Cieślikowski znany jest najbardziej właśnie ze swojej roli kierowcy prezesa PiS, i to on wozi Kaczyńskiego, oficjalnie w partii jego funkcja brzmi: asystent prezesa partii ds. koordynacji struktur w terenie oraz główny specjalista ds. floty i logistyki.

Poza tym Cieślikowski jest też prezesem spółki Geranium. 46-latek - jak wynika z jego oświadczenia majątkowego - jak dotąd zebrał majątek ponad 337 tys. zł, ma też trzy domy (warte około miliona złotych, w przypadku największego jest współwłaścicielem połowy) i działki warte 1,6 miliona złotych.

Fragment oświadczenia majątkowego warszawskiego radnego Jacka CieślikowskiegoFragment oświadczenia majątkowego warszawskiego radnego Jacka Cieślikowskiego BIP Warszawa

Jacek Cieślikowski jako członek zarządu Srebrnej zarobił w rok ponad 15 tys. zł, w spółce Geranium - 16 tys. zł, ma jeszcze dwie umowy o pracę i dwie na zlecenie. Łącznie w 2018 roku zarobił około 203 tys. zł (brutto), co daje blisko 17 tys. zł miesięcznie.

"Super Express" dotarł też do informacji na temat wynagrodzeń w samej Srebrnej. W 2017 roku w spółce zatrudnionych na umowę o prace było 16 osób, a na ich wynagrodzenia wydano 1,896 miliona złotych. Dodatkowo na pensje zarządu i rady nadzorczej to niewiele ponad 506 tys. zł.

Więcej o: