Gowin uszczypliwie o banałach w mediach. Apeluje, żeby się "ogarnąć". Zapomniał o Srebrnej

Wicepremier Jarosław Gowin krytycznie podsumował tydzień w polskich mediach. "Byłem w pytany o dinozaury, buldożki, fasolkę po bretońsku..." - napisał. Odpowiedział mu Sławomir Nitras, według którego Gowin przegapił "budowanie wieżowców przez pana Kaczyńskiego".
Zobacz wideo

"W tym tygodniu byłem w mediach pytany o dinozaury, buldożki, fasolkę po bretońsku... W Niemczech tematem numer 1 był spór o to, czy centrum sztucznej inteligencji ma być ulokowane e Berlinie czy w Monachium. Trzeba się ogarnąć. Uwaga do wszystkich" - napisał na Twitterze Jarosław Gowin.

W ten sposób wicepremier i minister nauki chciał uszczypliwie skomentować dobór tematów w polskich mediach. 

Między fasolką a dinozaurami wicepremier jednak nawet nie wspomniał o innym temacie, który od wtorku jest szeroko w mediach komentowany. Wytknął mu to Sławomir Nitras z PO.

"Panie premierze. Chyba pan przegapił. W Polsce tematem nr 1 było budowanie wieżowców przez pana Kaczyńskiego na działce kupionej od komunistów za pomocą kredytu z państwowego banku" - odpowiedział Nitras.

Nitras ma na myśli serię publikacji "Gazety Wyborczej" na temat Jarosława Kaczyńskiego i spółki Srebrna.

Złośliwości Gowinowi nie szczędził również były wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński, który podpytywał:

Wicepremierze gdzie rozporządzenia w sprawie rynku energii? Ogarnięte czy wszystko zaorane? Gdzie kontrola importu i produkcji żywności? Ogarnięte czy zaorane? Koszty deformy oświaty ogarnięte? Prom zardzewiały w stoczni? Sytuacja w PGZ?
Więcej o: