Sąd rozpatruje wnioski o areszt dwóch biznesmenów. Chodzi o sprawę Stefana Niesiołowskiego

Łódzki sąd rozpatruje wnioski Prokuratury Krajowej o tymczasowe aresztowanie dwóch biznesmenów, Bogdana W. i Wojciecha K., podejrzanych o korupcję. Mieli oni udzielać korzyści majątkowych posłowi klubu PSL-UED, Stefanowi Niesiołowskiemu.
Zobacz wideo

Rzecznik Prokuratury Krajowej, prokurator Ewa Bialik, powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej, że biznesmeni usłyszeli zarzuty w piątek. Wobec Bogdana W. i Wojciecha K. prokurator wystosował do sądu wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

Natomiast wobec trzeciego biznesmena, Krzysztofa K., któremu przedstawiono zarzut stręczycielstwa, zastosowano dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju, połączony z zatrzymaniem paszportu.

Według prokuratury, Stefan Niesiołowski miał w latach 2013-2015 wielokrotnie przyjmował korzyści osobiste w postaci usług seksualnych w zamian za działania na rzecz spółek należących do zaprzyjaźnionych z nim biznesmenów: Bogdana W., Wojciecha K. i Krzysztofa K . Prokuratura zamierza postawić posłowi zarzuty popełnienia przestępstwa o charakterze korupcyjnym.

Prokuratura chce postawić zarzuty Niesiołowskiemu

W czwartek Prokuratura Krajowa poinformowała, że chce postawić zarzuty także Stefanowi Niesiołowskiemu - popełnienia przestępstwa o charakterze korupcyjnym, które dotyczy lat 2013-2015. Śledczy twierdzą, że Niesiołowski "wielokrotnie przyjmował korzyści osobiste w postaci usług seksualnych" w zamian za pomoc trzem biznesmenom w uzyskiwaniu intratnych kontraktów od państwowych spółek. Bogdan W., Wojciech K. i Krzysztof K. zostali w czwartek rano zatrzymani przez CBA.

Przewodnicząca partii Unii Europejskich Demokratów, do której obecnie należy Stefan Niesiołowski, poinformowała w czwartek wieczorem, że w odpowiedzi na zarzuty poseł jest gotowy zrzec się immunitetu i wraz z partią jest za "pełnym wyjaśnieniem sprawy". Z wnioskiem w tej sprawie do Marszałka Sejmu zwróciła się też Prokuratura Krajowa.

Więcej o: