Nowy sondaż: PiS wygrywa wybory do Europarlamentu. Partia Biedronia z trzecim wynikiem

Według najnowszego sondażu IBRiS dla Onetu PiS odniesie zwycięstwo w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Drugie miejsce zajmie PO-KO. Wynik powyżej 5 proc. uzyskają też partia Roberta Biedronia oraz SLD.
Zobacz wideo

Partia Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na 36,2 proc. poparcia - wynika z sondażu przeprowadzonego przez IBRiS na zlecenie Onetu. Zgodnie z badaniem drugie miejsce zajmie Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska z wynikiem 29,6 proc.

Wybory do PE. PiS wygrywa, PO-KO na drugim miejscu

Trzecim ugrupowaniem w wyborach do Parlamentu Europejskiego byłaby partia Roberta Biedronia, która w niedzielę na konwencji ma podać w końcu swoją oficjalną nazwę. Na ugrupowanie byłego prezydenta Słupska głos oddałoby 6,4 proc. ankietowanych. Czwarty wynik w sondażu przypada Sojuszowi Lewicy Demokratycznej, na który zagłosowałoby 6,1 proc. wyborców.

Mniej niż 5 proc. wyborców zagłosowałoby na: Polskie Stronnictwo Ludowe (4,1 proc.), Kukiz'15 (3,8 proc.), koalicję partii Wolność, Ruchu Narodowego i środowiska Grzegorza Brauna (2 proc.), Teraz! Ryszarda Petru oraz partię Razem (obie po 0,9 proc.), a także Nowoczesną i Zielonych (obie po 0,3 proc.)

Sondaż IBRIS dla Onetu przeprowadzono w dniach 25-26 stycznia na próbie 1100 osób.

Więcej o: