Jest wniosek o uchylenie immunitetu Stefanowi Niesiołowskiemu. Chodzi o zarzuty korupcyjne

Do Sejmu wpłynął wniosek o uchylenie immunitetu posłowi PSL-UED Stefanowi Niesiołowskiemu - podaje Radio Zet. Wczoraj Prokuratura Krajowa poinformowała, że zamierza postawić Niesiołowskiemu zarzuty korupcyjne.
Zobacz wideo

Radio Zet cytuje Andrzeja Grzegrzółkę, dyrektora Centrum Informacyjnego Sejm. Poinformował on, że do Sejmu wpłynął wniosek o uchylenie immunitetu Stefanowi Niesiołowskiemu. Teraz wniosek będzie opiniowany przez pracowników Kancelarii Sejmu.

Zarzuty dla Stefana Niesiołowskiego

Prokuratura Krajowa poinformowała w czwartek, że chce Stefanowi Niesiołowskiemu zarzuty popełnienia przestępstwa o charakterze korupcyjnym w sprawie z lat 2013-2015. Śledczy twierdzą, że Niesiołowski "wielokrotnie przyjmował korzyści osobiste w postaci usług seksualnych" w zamian za pomoc trzem biznesmenom w uzyskiwaniu intratnych kontraktów od państwowych spółek. Bogdan W., Wojciech K. i Krzysztof K. zostali w czwartek rano zatrzymani przez CBA.

Przewodnicząca partii Unii Europejskich Demokratów, do której obecnie należy Stefan Niesiołowski, poinformowała w czwartek wieczorem, że w odpowiedzi na zarzuty poseł jest gotowy zrzec się immunitetu i wraz z partią jest za "pełnym wyjaśnieniem sprawy". 

Poseł Stefan Niesiołowski poinformował partię Unia Europejskich Demokratów, że jest gotów zrzec się immunitetu. Dajmy wymiarowi sprawiedliwości działać. Chcielibyśmy wierzyć, że sprawa nie będzie miała charakteru politycznego. Jesteśmy za jej pełnym wyjaśnieniem. Otwarte pozostaje pytanie, dlaczego akurat dzisiaj prokuratura ujawniła całą sprawę, skoro zarzucane czyny dotyczą lat 2013-2015

- napisano w oświadczeniu zamieszczonym na Twitterze Jacka Protasiewicza, partyjnego kolegę Stefana Niesiołowskiego z UED.

Więcej o: