Magdalena Adamowicz z córką i szwagrem w Brukseli. Na spotkaniu z szefem Parlamentu Europejskiego

Magdalena Adamowicz wraz ze starszą córką i szwagrem złożyli wizytę w Brukseli. "Nie możemy pozwolić na tak tragiczne w skutkach akty agresji i przemocy" - skomentował morderstwo Pawła Adamowicza przewodniczący Parlamentu Europejskiego, który zamieścił w sieci zdjęcia ze spotkania.
Zobacz wideo

W środowym spotkaniu w siedzibie Parlamentu Europejskiego uczestniczyła żona zmarłego prezydenta Gdańska, a także jej starsza córka Antonina, Piotr Adamowicz (brat Pawła Adamowicza) i Janusz Lewandowski, europoseł Platformy Obywatelskiej.Po południu w Parlamencie Europejskim odbyła się debata o mowie nienawiści.

Rodzina Pawła Adamowicza z wizytą w Brukseli. "Nie możemy pozwolić na tragiczne akty agresji"

Zdjęcia ze spotkania z rodziną zamordowanego prezydenta Gdańska zamieścił na Twitterze Antonio Tajani, przewodniczący Parlamentu Europejskiego. Po zakończeniu rozmów z Magdaleną Adamowicz i pozostałymi członkami rodziny prezydenta Gdańska Antonio Tajani wyraził nadzieję, że tragedia, do której doszło podczas 27. finału WOŚP, więcej się nie powtórzy.

"Najbliższa rodzina Pawła Adamowicza jest dzisiaj z nami, w samym sercu Europy. My Europejczycy nie możemy pozwolić na tak tragiczne w skutkach akty agresji i przemocy. Musimy być zjednoczeni i konsekwentni w walce przeciwko zamachom na fundamenty europejskiego społeczeństwa" - napisał.

Zdjęcia ze spotkania umieściło w mediach społecznościowych także biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce. 

Europoseł Bogusław Sonik poinformował z kolei, że Magdalena Adamowicz zabrała głos podczas posiedzenia Europejskiej Partii Ludowej - zaapelowała o budowanie Europy "solidarnej i wolnej od nienawiści.Więcej o: