Kaczyński pojawił się w Sejmie. Okrzyki "Deweloper!" i owacja od posłów PiS

Owacją na stojąco przywitali na sejmowej sali obrad prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego członkowie partii. Opozycja wykrzykiwała hasło "Deweloper". Takie powitanie miało związek z wtorkową publikacją "Gazety Wyborczej".
Zobacz wideo

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zasiadał w poselskiej ławie przy dźwięku oklasków posłów Zjednoczonej Prawicy. Politycy opozycji kierowali w stronę polityka okrzyki "Deweloper!".

Gdy dwie minuty później Kaczyński stanął na mównicy, ani słowem nie nawiązał do wtorkowej publikacji "Gazety Wyborczej". Wygłosił krótkie przemówienie upamiętniające zmarłego w poniedziałek działacza Solidarności i publicysty Antoniego Zambrowskiego.

Taśma z rozmowy Jarosława Kaczyńskiego

"Gazeta Wyborcza" opublikowała we wtorek zapis nagrania rozmowy, odbytej w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości w lipcu 2018 roku, w której uczestniczył między innymi Jarosław Kaczyński i austriacki biznesmen Gerald Birgfellner.

Według opublikowanego w gazecie stenogramu rozmowy, Gerald Birgfellner, prywatnie zięć ciotecznego brata prezesa PiS, domaga się zapłaty za pracę przy projekcie budowy dwóch wieżowców na warszawskiej działce. Działka należy do spółki, której właścicielem jest Instytut imienia Lecha Kaczyńskiego.

Jarosław Kaczyński tłumaczył fiasko inwestycji okolicznościami politycznymi - nieprzychylnością stołecznego ratusza i tym, że realizacja inwestycji mogłaby medialnie uderzyć w jego partię. Geralda Birgfellnera zapewniał, że spółka jest gotowa zapłacić za jego usługi, ale musi do tego przedstawić dokumenty lub pójść do sądu.

Platforma Obywatelska złożyła w środę zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz wideo
Więcej o: