Taśmy Kaczyńskiego. Platforma Obywatelska złożyła zawiadomienie do prokuratury

Posłowie Platformy Obywatelskiej ogłosili, że złożyli zawiadomienie do prokuratury w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa przez Jarosława Kaczyńskiego.
Zobacz wideo

Posłowie Platformy Obywatelskiej Krzysztof Brejza, Marcin Kierwiński i Cezary Tomczyk poinformowali na wspólnej konferencji prasowej, że ich ugrupowanie złożyło zawiadomienie do prokuratury. Chodzi o możliwości popełnienia przestępstwa przez Jarosława Kaczyńskiego. - Sprawa jest bardzo poważna i dot. m.in próby oszustwa sądowego - czytamy na Twitterze Cezarego Tomczyka. 

Taśmy Kaczyńskiego. Posłowie PO wnoszą zawiadomienie do prokuratury.

- Okazuje się, że Jarosław Kaczyński jest deweloperem. Zgodnie z nowymi informacjami cały proces inwestycji rozpoczął się w 2017 roku, a stoi za nim Jarosław Kaczyński (...). Wszyscy są wobec prawa równi, dotyczy to też Jarosława Kaczyńskiego. Cała Polska usłyszała, że Jarosław Kaczyński od 2017 roku prowadzi działalność biznesową. To niezgodne z prawem - powiedział Krzysztof Brejza.

- Dziś z całą mocą chcemy powiedzieć, że upada mit osobistej uczciwości i skromności Jarosława Kaczyńskiego. Mit, który wart jest miliard złotych. Dziś skromny i uczciwy człowiek na naszych oczach staje się zarządcą miliarda złotych, do których nie ma prawa. Przed nami człowiek, który udając zwykłego posła, prowadzi rozmowy biznesowe rodem z "Rodziny Soprano" - powiedział Cezary Tomczyk.

Posłowie Platformy Obywatelskiej wezwali Jarosława Kaczyńskiego do ujawnienia całego majątku. Zaznaczyli także, że mają nadzieję na to, że prokuratura szybko zajmie się sprawą taśm Kaczyńskiego i pilnie przesłucha prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Więcej o: