Poranna rozmowa Gazeta.pl z Kamilem Bortniczukiem (30.01.2019)

Gościem porannej rozmowy Gazeta.pl był Kamil Bortniczuk, poseł Zjednoczonej Prawicy i rzecznik partii Porozumienie. - Kaczyński nie mówił "my" jako partia, tylko jako przedstawiciel właściciela Srebrnej - stwierdził w rozmowie z Piotrem Maślakiem.
Zobacz wideo

- Czy aktywny polityk może prowadzić interesy? - zapytał na początku rozmowy Piotr Maślak w kontekście Jarosława Kaczyńskiego. - To zależy, bo prawo to wyraźnie rozstrzyga. Jeśli prowadzi interesy we własnym imieniu i na własny rachunek, to jest to działalność gospodarcza, i takiej działalności polityk prowadzić nie może. Tutaj z tym do czynienia nie mamy - powiedział Kamil Bortniczuk w porannej rozmowie Gazeta.pl. Na stwierdzenie, że prezes PiS mówi "my", rzecznik partii Porozumienie stwierdził, że "Kaczyński nie mówił "my" jako partia, tylko jako przedstawiciel właściciela Srebrnej".

Kamil Bortniczuk dla Gazeta.pl: Jarosław Kaczyński to nie PiS, a PiS to nie Jarosław Kaczyński

Poseł bronił Jarosława Kaczyńskiego. - Nie wolno być głuchym na pewne sformułowania, gdzie wyraźnie Jarosław Kaczyński odwołuje się do decyzji zarządu czy rady nadzorczej, gdzie mówi, że spróbuje przekonać zarząd. (…) Nie robi tego we własnym imieniu i na własny rachunek, reprezentuje interesy instytutu Lecha Kaczyńskiego. Nie łamie w żaden sposób obowiązującego prawa - stwierdził Bortniczuk.

Dodał, że na miejscu prezesa PiS by się nie martwił. - Jestem absolutnie spokojny i na miejscu Jarosława Kaczyńskiego też byłbym spokojny - powiedział poseł klubu parlamentarnego PiS.

Piotr Maślak zapytał gościa porannej rozmowy Gazeta.pl o sformułowania, które padają po artykule "Gazety Wyborczej", że Jarosław Kaczyński jest "najbogatszym Polakiem".

Jeżeli coś takiego padło, to absolutnie w charakterze żartu. Bo jeżeli mówimy, że najbogatszym Polakiem jest ktoś, kto jest w radzie fundacji, to należałoby do niej włączyć też np. Jurka Owsiaka, który jest nie tylko w radzie fundacji, ale jest też prezesem fundacji, która zebrała 1 mld zł. (…) Wyobraża pan sobie, żeby teraz ktoś mówił, że to Jurek Owsiak miał ten 1 mld zł?

- pytał Bortniczuk.

W pewnym momencie rozmowy rzecznik Porozumienia stwierdził, że prezes PiS to nie cała partia. - Pan Jarosław Kaczyński to nie PiS, a PiS to nie Jarosław Kaczyński - powiedział.

Kamil Bortniczuk odniósł się też do zawiadomienia do prokuratury na Jarosława Kaczyńskiego. - Jestem w stanie położyć swój autorytet, że z tego pozwu nic nie będzie, bo to działa w taki sposób, że jak się z kimś zawiązuje umowę, to trzeba wcześniej sprawdzić w KRS, czy podpisuję umowę z osobami w niej umocowanymi - powiedział Bortniczuk. 

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (185)
Kamil Bortniczuk dla Gazeta.pl: Jarosław Kaczyński to nie PiS, a PiS to nie Jarosław Kaczyński
Zaloguj się
 • szaman2011

  Oceniono 76 razy 74

  Gdyby zamiast Kaczyńskiego, rozmowy prowadził Tusk, to PIS w ciągu jednego dnia powołałby 10 komisji śledczych, żądał rozwiązania parlamentu, oskarżyłby cały świat o korupcje, nepotyzm itd. Ale , że sprawa dotyczy PiSu, to wszystko jest ok.

 • krynolinka

  Oceniono 72 razy 68

  Czyli kombinowanie z budową wieżowców na firmy słupy pan Bortniczuk uważa za normalne, zwłaszcza, że kombinuje szef partii rządzącej. Brawo wy!

 • glencok

  Oceniono 51 razy 49

  Gnoju nie wycieraj sobie mordy Owsiakiem, Do pięt mu nie dorastacie nawet jak jeden na drugim staniecie sobie na głowach. Dla ciebie "pan Owsiak" na marginesie.
  Jakby tą rozmowe przeprowadził Tusk, to byście się zapluli w oskarżeniach, tyle tylko, że Tusk nie jest tak zakłamanym politykiem jak Kaczyński i do polityki nie poszedł po lewe miliony

 • damtek

  Oceniono 45 razy 45

  Pamiętacie pisowską propagandę przeciw "uwlaszczaniu się nomenklatury"? No to macie uwłaszczanie się PIS- nomenklatury!
  Leszek Balcerowicz/twitter

 • 12reyez

  Oceniono 42 razy 42

  Do pisowskich trolli.
  Żebyście nie musieli się męczyć i od razu mogli pójść do kasy po przysługujące wam dwa złocisze przedstawię, z dobrego serca, za was dzisiejszy przekaz dnia. Brzmi on następująco:
  Haniebna i skandaliczna polityka Hanny Gronkiewicz-Waltz oraz PO w Warszawie, doprowadziła do tego, że Prezes Kaczyński musiał przekręcić na kasę zięcia swojego kuzyna.
  Wniosek - PO rozbija i skłóca polskie rodziny.
  Czuwaj.

 • kemor234

  Oceniono 43 razy 41

  Jak on pięknie tłumaczy. Bardzo zdolny młody człowiek. Nowa twarz, nowe usta.
  Pewnie szybko awansuje. Warto zapamiętać.
  "Kamil Bortniczuk, poseł Zjednoczonej Prawicy i rzecznik partii Porozumienie ..."

 • ggchmiel

  Oceniono 41 razy 39

  Mówimy Partia a w domyśle Len..., pardon, Kaczyński

 • chi-neng

  Oceniono 35 razy 35

  Nastapila nowa FAZA deklarowania jawnej lojalnosci wobec JK.
  Kto pierwszy, ten lepszy, bo latwiejszy do zapamietania i wynagradzania, w przyszlosci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX