Rosyjski myśliwiec przechwycił amerykański samolot nad Bałtykiem. Pokazują nagranie

Myśliwiec Su-27 przechwycił samolot zwiadowczy amerykańskich sił powietrznych na Bałtykiem - poinformował rosyjski resort obrony. Zamieścił też nagranie z operacji.
Zobacz wideo

O incydencie nad Bałtykiem poinformowało Ministerstwo Obrony Rosji, a także m.in. państwa agencja TASS. Jak informuje, myśliwiec Su-27 został poderwany do przechwycenia amerykańskiego samolotu zwiadowczego P-8A Poseidon.

Rosjanie piszą, że maszyna Sił Powietrznych USA została zauważona nad "neutralnymi wodami Bałtyku" i "zbliżała się do rosyjskiej granicy". Ministerstwo poinformowało, że w ramach szybkiej reakcji poderwano myśliwiec, który zbliżył się na "bezpieczną odległość" i zidentyfikował amerykański samolot.  

Su-27 powróciło do bazy po tym, jak P-8A "oddalił się od granicy Rosji". Ministerstwo nie tylko poinformowało o zdarzeniu, ale też zamieściło nagranie amerykańskiego samolotu widzianego z myśliwca. 

Amerykańskie dowództwo w Europie potwierdziło serwisowi airforcemag.com, ze doszło do takiego zdarzenia. Odmówiło jednak podania szczegółów i podkreśliło, że "regularnie dochodzi do interakcji rosyjskich i amerykańskich samolotów" w międzynarodowej przestrzeni powietrznej i większość takich zdarzeń jest "bezpieczna i profesjonalna".