Rosyjski myśliwiec przechwycił amerykański samolot nad Bałtykiem. Pokazują nagranie

Myśliwiec Su-27 przechwycił samolot zwiadowczy amerykańskich sił powietrznych na Bałtykiem - poinformował rosyjski resort obrony. Zamieścił też nagranie z operacji.
Zobacz wideo

O incydencie nad Bałtykiem poinformowało Ministerstwo Obrony Rosji, a także m.in. państwa agencja TASS. Jak informuje, myśliwiec Su-27 został poderwany do przechwycenia amerykańskiego samolotu zwiadowczego P-8A Poseidon.

Rosjanie piszą, że maszyna Sił Powietrznych USA została zauważona nad "neutralnymi wodami Bałtyku" i "zbliżała się do rosyjskiej granicy". Ministerstwo poinformowało, że w ramach szybkiej reakcji poderwano myśliwiec, który zbliżył się na "bezpieczną odległość" i zidentyfikował amerykański samolot.  

Su-27 powróciło do bazy po tym, jak P-8A "oddalił się od granicy Rosji". Ministerstwo nie tylko poinformowało o zdarzeniu, ale też zamieściło nagranie amerykańskiego samolotu widzianego z myśliwca. 

Amerykańskie dowództwo w Europie potwierdziło serwisowi airforcemag.com, ze doszło do takiego zdarzenia. Odmówiło jednak podania szczegółów i podkreśliło, że "regularnie dochodzi do interakcji rosyjskich i amerykańskich samolotów" w międzynarodowej przestrzeni powietrznej i większość takich zdarzeń jest "bezpieczna i profesjonalna". 

Więcej o:
Komentarze (91)
Rosyjski myśliwiec przechwycił amerykański samolot nad Bałtykiem. Jest nagranie
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 22 razy 12

  Przecież Ruscy z resztą Państw Bałtyckich, "przechwytują" nawzajem swoje samoloty już ze 20 lat, więc cała sytuacja, zaczyna mi coraz bardziej przypominać starą anegdotę, jak to w czasie wojny jednego dnia partyzanci wypędzali Niemców z lasu, a na drugi dzień Niemcy partyzantów.
  I trwała by ta zabawa nie wiadomo jak długo, ale wreszcie wkurw... się leśniczy i wypędził z lasu jednych i drugich :-))

 • ferryk

  Oceniono 17 razy 11

  No i co z tego faktu wynika ? ano nic , jeden leciał tak jak chciał , wiedział ,że będzie miał towarzysza i oba potem pomachali sobie skrzydłami i polecieli dalej. Historia mrożąca krew w żyłach , chyba tak ale redaktora.

 • cy.nick

  Oceniono 16 razy 10

  Pięknie to nazwali, cyt: "/.../regularnie dochodzi do interakcji rosyjskich i amerykańskich samolotów"/.../
  Jeśli przechwycą samolot rosyjski, słowa są jakby inne ...:-)))
  Nie ma ani "regularnie" , ani "interakcji".

 • gibbonzlodzi

  Oceniono 11 razy 9

  Dzisiaj rano, idąc do roboty przechwyciłem w windzie sąsiada z 8 piętra. To łajza, nawet dzień dobry nie powie, taki gbur. Po krótkiej wymianie spojrzeń poszliśmy, każdy do swego samochodu i rozjechalim się do roboty. Zimna wojna.

 • juriyy.c

  Oceniono 27 razy 7

  i znowu biedne jankesy zostały sprowokowane nad wewnętrznym morzem amerykańskim przez złego sowieta :))

 • smarekdarek

  Oceniono 14 razy 6

  Amerykanie ewakuują talibów z tajnych siedzib CIA w Polsce, gdyż boją się niepraworządności w naszym kraju.

 • jarek_z_krwia_na_rekach

  Oceniono 10 razy 6

  Ależ "przechwycenie samolotu" polega właśnie na jego zlokalizowaniu i zrównaniu się z nim. Jest to informacja "widzimy cię i ni próbuj wlecieć nad nasz teren".
  W skrajnych przypadkach, ale oczywiście przestrzegając prawa międzynarodowego, można zmusić przechwycony samolot do określonych zachowań.

 • lukamipisze

  Oceniono 6 razy 6

  Normlane działania.
  Nic sensacyjnego
  Można się rozejść.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX