Poranna rozmowa Gazeta.pl z Joanną Kluzik-Rostkowską (29.01.2019)

- Do wczoraj wydawało się, że Jarosław Kaczyński jest tym człowiekiem bez skazy - mówiła w Porannej Rozmowie Gazeta.pl posłanka Joanna Kluzik-Rostkowska. Oceniła, że ujawnione przez "Gazetę Wyborczą" nagrania to cios w wizerunek prezesa PiS.
Zobacz wideo

Gościem Łukasza Kijka w Porannej Rozmowie Gazeta.pl. była Joanna Kluzik-Rostkowska z Platformy Obywatelskiej. Komentowała ona doniesienia "Gazety Wyborczej" o tym, jak prezes PiS "opowiada za zamkniętymi drzwiami o wartej 1,3 mld zł inwestycji spółki Srebrna". 

- To jest tekst, który może mieć bardzo poważne konsekwencje dla osłabienia wizerunku Jarosława Kaczyńskiego - powiedziała i dodała, że może to mieć konsekwencje zarówno wewnątrz PiS-u, jak i poza nim. - Nie jestem zdziwiona, że Jarosław Kaczyński negocjuje twardo. Ale w końcu wiem już, dlaczego "zrepolonizowano" bank Pekao SA. Cel był prosty. Zrepolonizowano ten bank za pieniądze różnych spółek Skarbu Państwa, żeby Jarosław Kaczyński mógł na telefon załatwiać z szefem tego banku kredyty - powiedziała Kluzik-Rostkowska.

- Trudno ostatnio znaleźć dzień, żeby się nie okazało, że jakiś człowiek związany z PiS-em coś zrobił złego: albo zawyżał ceny leków; albo ustawiał przetarg; albo, jak Bartłomiej M., trafił do aresztu bo wyprowadzał pieniądze za pomocą fałszywych faktów 

- mówiła polityk. - Wiadomo, że są tacy ludzie. Do wczoraj wydawało się, że Kaczyński jest tym człowiekiem bez skazy, bez tajemnic. Jarosław Kaczyński pokazany w ten sposób jest słaby. Ten atut silnego, kryształowego szefa partii upada - powiedziała. 

"Kaczyński sam wytrąca sobie miecz z ręki"

Posłanka oceniła, że "skracając rozmowę Jarosława Kaczyńskiego" z ujawnionego przez "Wyborczą" nagrania "można dojść do wniosku, że PiS musi wygrać wybory, aby doprowadzić do końca przedsięwzięcie za miliard trzysta". - Czyli nie po to jest mu władza, żeby robić "dobrą zmianę", tylko jest mu to potrzebne do wybudowania dwóch wież, każda po 190 metrów - stwierdziła. 

- Te tajne negocjacje pokazują, że nie wszystko, co jest opakowane w "dobrą zmianę" i patriotyczne opakowanie takim jest. Kryje się za tym po prostu biznes - powiedziała posłanka. 

- Ja sama jeszcze wczoraj miałam takie przeświadczenie, że tam, gdzie nieuczciwość ludzi związanych z PiS jest ewidentna, to wynika z tego, że Jarosław Kaczyński nad tym nie panuje. Dziś, po tej publikacji, Kaczyński sam wytrąca sobie miecz z ręki. Już nie może powiedzieć: ja jestem krystaliczny, wy też musicie - mówiła  Kluzik-Rostkowska.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (135)
Kluzik-Rostkowska: Atut silnego, kryształowego szefa partii upada
Zaloguj się
 • partyboi

  Oceniono 52 razy 32

  Elektorat pisu nie odwróci się od niego i JK, bo brak mu jakiejkolwiek zdolności krytycznego myślenia.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 42 razy 26

  jestem pewien że pisowski elektorat i tak nic z tego przekrętu nie zrozumiał... pisowski elektorat interesuje tylko żeby 500 PLN co miesiąc leżało na koncie, a reszta.....

 • justas32

  Oceniono 33 razy 25

  Niewdzięczny naród - dostają 500+ a kraść w spokoju nie można ...

 • za_miske_ryzu

  Oceniono 41 razy 25

  "Wiadomosci" dzis podadza, ze Kaczynski bohaterstwo obronill 31 milionow ylotych przed Austriakami.

 • alexander59

  Oceniono 34 razy 24

  Teraz jeszcze poczekajmy na "przebudzenie" Macierewicza i nagłe odnalezienie teczki TW Balbina.

 • skandy5

  Oceniono 26 razy 22

  Pamiętacie Shreka? Osioł patrzy na wysoki (przypominający wieżowiec) zamek kurduplowatego Lorda Farquada i mówi ktoś ma tu niezły kompleks co?

 • jahodovy

  Oceniono 30 razy 20

  "Do wczoraj wydawało się, że Jarosław Kaczyński jest tym człowiekiem bez skazy" - Serio? Komu i kiedy tak się wydawało?

 • bert2407

  Oceniono 27 razy 19

  Kurdupel i dwie wieże.A mówił zfajdaniec ze do polityki nie idzie sie dla pieniędzy.Niszczył media,sady ibkonstytucje ,przepisy bankowe dla swoich prywatnych interesów.Tępe cepy obudzicie sie wreszcie czy dalej będziecie brać 500 plus a dojna zmiana będzie kręcić wały za miliardy i miliony.

 • sztucznypolak

  Oceniono 30 razy 18

  Po raz kolejny okazuje sie, ze Polska rzadzi malwersant.
  Ale poniewaz suwerenowi rzuca ochlapy z panstwowej kasy....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX