"Gazeta Wyborcza" zapowiada przełomowy materiał. "Idźcie do kiosku z samego rana"

We wtorek w "Gazecie Wyborczej" ukaże się artykuł, który nie został jeszcze opublikowany, a już wzbudził lawinę komentarzy. Wedle spekulacji dotyczy on PiS i Jarosława Kaczyńskiego.
Zobacz wideo

"Gazeta Wyborcza" zapowiada na wtorek głośny materiał. Zastępca redaktora naczelnego "GW" Jarosław Kurski zalecił wycieczkę do kiosku z samego rana.

Niestety, nie zdążyliśmy podnieść nakładu jutrzejszego wydania "Gazety Wyborczej". A zatem, jeśli ktoś nie ma jeszcze naszej cyfrowej prenumeraty (zawsze może wykupić), to spacer do kiosku rekomenduję z samego rana

- napisał Jarosław Kurski.

Twitter: będzie o PiS i Jarosławie Kaczyńskim

Na Twitterze szybko pojawiły się spekulacje, czego lub kogo będzie dotyczył zapowiadany materiał. Tomasz Lis stwierdził, że będzie o PiS i "J.K", sugerując, że będzie on dotyczył prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

"29 stycznia 2019 - to będzie jeden z najważniejszych dni w osiemnastoletniej historii PiS. A z całą pewnością najprawdziwszy" - napisał naczelny "Newsweeka". "Czyli jutro poznamy 'najbogatszą osobę w Polsce', jak sam o sobie mówi. Już wiecie kto?" - napisał w kolejnym poście, a w innym dodał, że chodzi o "J.K.".

"Kto taśmami wojuje, ten od taśm ginie?" - zapyta z kolei Jacek Nizinkiewicz z "Rzeczpospolitej", zaś wydawczyni poranka TOK FM napisała, że "o godzinie 19:58 odwołuje się jutrzejszy gość Poranka TOK FM - poseł PiS. Zakładam oczywiście, że jest to przypadek losowy i nie ma nic wspólnego z plotkami, które od kilku godzin krążą po TT".

 Politycy PiS komentują artykuł, który ma ukazać się w "Gazecie Wyborczej"

W sprawie wtorkowego materiału "Gazety Wyborczej" głos zabrali także politycy PiS. Odniosła się do niego m.in. rzeczniczka PiS, Beata Mazurek. Stwierdziła, że artykuł będzie dotyczył spółki Srebrna, a cały materiał nazwała "pseudo rewelacjami". Mazurek opublikowała także odpowiedzi biura prasowego PiS na pytania zadane przez dziennikarza "GW" Wojciecha Czuchnowskiego, który jest autorem zapowiadanego artykułu.

W owym mailu szef biura prasowego KP PiS Krzysztof Wilamowski stwierdził, że "przekazywanie pytań z wyznaczeniem kilkugodzinnego terminu na udzielenie odpowiedzi" jest działaniem "prowizorycznym i pozornym". W treści maila nie znalazły się jednak pytania, jakie Wojciech Czuchnowski skierował do biura prasowego PiS, pojawiło się jednak straszenie dziennikarza kolejnym pozwem. "W przypadku treści naruszających dobra osobiste poszczególnych przedstawicieli PiS, podejmowane będą analogiczne reakcje prawne" - czytamy.

Głos ws. materiału "Gazety Wyborczej" zabrał także Joachim Brudziński. Przy okazji odniósł się do słów Jarosława Kaczyńskiego z 2016 roku, gdy ten w rozmowie z Superstacją wyznał, że lubi nocami oglądać rodeo w telewizji.

"5726 zapowiedź zniszczenia PJK przez 'GW'. Niestety o jednym 'bezeceństwie' zapomniał 'ASZdziennik' i 'Gazeta Wyborcza'. Jarosław Kaczyński planuje uczynić z rodeo obowiązkową dyscyplinę narodową - napisał szef MSWiA. Odniósł się tym samym do żartobliwego artykułu w "ASZdzienniku", w którym opisano "6 megaafer PiS, które ujawni jutro 'Gazeta Wyborcza' i zniszczy Jarosława Kaczyńskiego na zawsze". Wśród nich była informacja, że "Jarosław Kaczyński opuścił planetę", a także że "Polska Fundacja Narodowa wydała 400 mln złotych na jednorożca z masła".

Do spekulacji ws. artykułu, który ukaże się we wtorek w "Gazecie Wyborczej" odniósł się także autor materiału, Wojciech Czuchnowski. "Pani Mazurek już wie, co będzie w jutrzejszej Wyborczej. Na szczęście ludzie ocenią to sami. Swoją drogą ciekawe, że zamieściła odpowiedzi PiS, a nie dała pytań, jakie zadaliśmy JK :)" - napisał. Czyżby tym samym ostatecznie potwierdził, że będzie on dotyczył Jarosława Kaczyńskiego?

Zapowiadany tekst "Gazety Wyborczej" będzie dostępny we wtorek rano nie tylko w kioskach i na portalu Wyborcza.pl, ale także na Gazeta.pl.

Więcej o: