Poranna rozmowa Gazeta.pl z Piotrem Zgorzelskim (28.01.2019)

- Grupa trzymająca władzę za czasów Antoniego Macierewicza nieźle narozrabiała. Pryska mit o nieskazitelnych rycerzach dobrej zmiany - powiedział w porannej rozmowie z Gazeta.pl poseł PSL Piotr Zgorzelski.
Zobacz wideo

Piotr Zgorzelski w porannej rozmowie Gazeta.pl skomentował sprawę zatrzymania przez CBA byłego rzecznika MON Bartłomieja M. oraz byłego posła PiS Mariusza Antoniego K. Zarzuca im się m.in. powoływanie się na wpływy w MON w celu czerpania osobistych korzyści. - Grozi za to, jeśli się nie mylę, od 8 do 12 lat, więc kaliber zarzutów bardzo poważny. Grupa trzymająca władzę za czasów Antoniego Macierewicza nieźle narozrabiała. Oczywiście, nie możemy przesądzać, bo są to tylko zarzuty, jest to zatrzymanie, nie wiadomo, czy ono się przeistoczy w aresztowanie, ale sprawa jest poważna - powiedział Piotr Zgorzelski. - Pryska mit o nieskazitelnych rycerzach dobrej zmiany, którzy mieli wprowadzić nową jakość w życiu publicznym. Okazuje się, że korupcja nie ma barw politycznych - dodał.

Zgorzelski przypomniał, że Bartłomiej M. został uznany za zasłużonego dla obronności kraju. - Takie odznaczenia dostawali ludzie po kilkudziesięciu latach służby dla obronności kraju stwierdził. 

O manifestacjach rolników: Z roku na rok budżet na rolnictwo jest mniejszy

Poseł PSL odniósł się także do dzisiejszych manifestacji rolników. - Wspólnie z panem Kołodziejczakiem mamy podobną opinię, jeśli chodzi o aktywność Prawa i Sprawiedliwości w sprawach rolnych. Z roku na rok budżet na rolnictwo jest mniejszy. Zgadzamy się, że zarówno minister Jurgiel jak i minister Ardanowski nie byli w stanie sobie poradzić z największym problemem, jaki dotyka polską wieś, czyli z afrykańskim pomorem świń.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (177)
Piotr Zgorzelski o zatrzymaniu Bartłomieja M.: Władza za czasów Macierewicza nieźle narozrabiała
Zaloguj się
 • norman67

  Oceniono 65 razy 57

  To jest decyzja polityczna - trzeba "pokryć" śmierć Adamowicza, d..ki Glapińskiego, TVPiS itd. Sowiecki, a potem rosyjski agent Macierewicz tak zdewastował polską obronność, że żadne aresztowania małych miśków nie pomogą. Decyzja zapadła na Nowogrodzkiej, ale tolerowanie rosyjskiego agenta i wycieranie sobie gęby polską racją stanu to przykład wyjątkowego pisiolstwa.

 • falbor

  Oceniono 58 razy 56

  Śmieszki śmieszkami, ale ci gości rozbroili nam armię do skarpetek. A ta i bez ich udziału nie była ona szczytem nowoczesności... I to nie są żarty!
  A teraz ta podła władza będzie miała kolejny sukces, bo sama złapała się za rękę!!

 • glencok

  Oceniono 50 razy 46

  całe to zatrzymanie pewnie skończy się jakimiś gó...ymi zarzutami, a jest po to żeby przykryć medialnie naziolskie skandale z weekendu i aferę na miliony w KGHMie opisaną dziś przez gazetę.
  Misiewicz jest dużo bardziej nośny medialnie od tych afer i już się tylko o nim mówi. Dlaczego super świetne CBA nie prowadzi dochodzenia w sprawie uwalenia kontraktu na Caracalle i kupno bez przetargów śmigłowców i Boeingów dal VIPów ???

 • justas32

  Oceniono 50 razy 42

  Nieskazitelni Rycerze Dobrej Zmiany prowadzeni przez Cnotliwą Balbinę to banda złodziei ...

 • xanuma

  Oceniono 37 razy 35

  Być może, że prezes tego świniaczka celowo wychował, żeby przed wyborami publicznie odstrzelić?

 • supertiumacz

  Oceniono 34 razy 32

  "Grozi za to, jeśli się nie mylę, od 8 do 12 lat,"

  Umorzą? Uniewinnią? Wyrok w zawieszeniu?
  Głosujemy?

  Tak na marginesie: KGHM to spółka Skarbu Państwa. Już za granicami kraju trąbią, że w takich miejscach w Polsce fuchy dostaje się w nagrodę od rządzących. Wierzchołek góry lodowej?

 • wejsunek47

  Oceniono 26 razy 26

  odwracanie uwagi skretyniałego suwerena od: spółki srebrna... baletnic Glapińskiego, SKOKów ,limuzyn naszej beci,powiązania funduszy UE z praworządnością w Polsce ,afer z zatrudnianiem w spółkach Skarbu Państwa półmózgów bez kompetencji... itd...itd..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX