Były rzecznik MON Bartłomiej M. i były poseł PiS Mariusz Antoni K. zatrzymani przez CBA

Były rzecznik MON Bartłomiej M. i były poseł Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Antoni K. zostali zatrzymani przez CBA. Zarzuca się im między innymi powoływanie się na wpływy w MON w celu czerpania osobistych korzyści.
Zobacz wideo

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w sumie sześć osób, które miały powoływać się na wpływy w Ministerstwie Obrony Narodowej.

CBA zatrzymało Bartłomieja M., byłego rzecznika MON

Wśród zatrzymanych jest były rzecznik prasowy MON Bartłomiej M., były członek zarządu spółki Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. Radosław O., były parlamentarzysta Mariusz Antoni K., a także trzej byli pracownicy Ministerstwa Obrony Narodowej oraz spółki PGZ.

Jak informuje CBA, wszyscy zatrzymani zostaną przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu, gdzie usłyszą zarzuty. W związku z zatrzymaniami funkcjonariusze CBA prowadzą przeszukania ponad 30 lokalizacji.

Śledztwo dotyczy niegospodarności, powoływania się na wpływy oraz fałszowania dokumentów przy okazji zawierania umów przez spółkę PGZ S.A. W ocenie śledczych doszło do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości i sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa wyrządzenia znacznej szkody majątkowej.

Nieoficjalnie mówi się, że parlamentarzysta to były polityk Prawa i Sprawiedliwości. Śledztwo prowadzone przez CBA dotyczy okresu, kiedy szefem resortu był Antoni Macierewicz.

Sprawę zatrzymania Bartłomieja M. skomentował Jacek Sasin. Powiedział porannej rozmowie z Polsat News, że nie ma żadnych informacji o zatrzymaniu byłego rzecznika MON. - Jeśli tak się wydarzyło, to pokazuje, że nie ma tutaj podwójnych standardów - mówił Sasin.

Więcej o: