Konwencja Platformy Obywatelskiej i Inicjatywy Polskiej w Warszawie. Głównym tematem prawa kobiet

W sobotę godzinie 12:30 w Warszawie rozpoczyna się konwencja o prawach kobiet organizowana przez Platformę Obywatelską. Wezmą w niej udział przewodnicząca Inicjatywy Polska Barbara Nowacka, a także przedstawiciele KOD i Kongresu Kobiet. Nie będzie natomiast członków Nowoczesnej.
Zobacz wideo

Konwencja pod hasłem "Kobieta, Polska, Europa" rozpocznie się o godzinie 12:30 w Global Expo w Warszawie. Spotkanie nawiązuje do setnej rocznicy wyborów parlamentarnych z 1919 roku - wówczas kobiety po raz pierwszy wybrano do krajowego parlamentu.

Konwencja Koalicji Obywatelskiej w Warszawie

W konwencji weźmie udział lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, była premier Ewa Kopacz, wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska a także prezydent Konfederacji Lewiatan Henryka Bochniarz. Będą również przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego, Kongresu Kobiet i Komitetu Obrony Demokracji, a także przewodnicząca Inicjatywy Polskiej - Barbara Nowacka.

W trakcie konwencji zostanie zaprezentowana tzw. „Deklaracja Styczniowa”, będąca zbiorem postulatów Koalicji Obywatelskiej w zakresie zwiększenia praw kobiet, wyrównywania szans, poprawy sytuacji kobiet na rynku pracy oraz w edukacji.

W konwencji nie wezmą udziału przedstawiciele Nowoczesnej - Katarzyna Lubnauer nie przyjęła zaproszenia, wcześniej przyznając, że jej zdaniem Koalicja Obywatelska w dotychczasowym kształcie nie ma już racji bytu.

 - Ważniejsze są poważne rozmowy i poważne propozycje niż wspólny event - mówił w TVN24 o braku przyjęcia zaproszenia na sobotnią konwencję Adam Szłapka, poseł Nowoczesnej.
Więcej o: