Konwencja Platformy Obywatelskiej i Inicjatywy Polskiej w Warszawie. Głównym tematem prawa kobiet

W sobotę godzinie 12:30 w Warszawie rozpoczyna się konwencja o prawach kobiet organizowana przez Platformę Obywatelską. Wezmą w niej udział przewodnicząca Inicjatywy Polska Barbara Nowacka, a także przedstawiciele KOD i Kongresu Kobiet. Nie będzie natomiast członków Nowoczesnej.
Zobacz wideo

Konwencja pod hasłem "Kobieta, Polska, Europa" rozpocznie się o godzinie 12:30 w Global Expo w Warszawie. Spotkanie nawiązuje do setnej rocznicy wyborów parlamentarnych z 1919 roku - wówczas kobiety po raz pierwszy wybrano do krajowego parlamentu.

Konwencja Koalicji Obywatelskiej w Warszawie

W konwencji weźmie udział lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, była premier Ewa Kopacz, wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska a także prezydent Konfederacji Lewiatan Henryka Bochniarz. Będą również przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego, Kongresu Kobiet i Komitetu Obrony Demokracji, a także przewodnicząca Inicjatywy Polskiej - Barbara Nowacka.

W trakcie konwencji zostanie zaprezentowana tzw. „Deklaracja Styczniowa”, będąca zbiorem postulatów Koalicji Obywatelskiej w zakresie zwiększenia praw kobiet, wyrównywania szans, poprawy sytuacji kobiet na rynku pracy oraz w edukacji.

W konwencji nie wezmą udziału przedstawiciele Nowoczesnej - Katarzyna Lubnauer nie przyjęła zaproszenia, wcześniej przyznając, że jej zdaniem Koalicja Obywatelska w dotychczasowym kształcie nie ma już racji bytu.

 - Ważniejsze są poważne rozmowy i poważne propozycje niż wspólny event - mówił w TVN24 o braku przyjęcia zaproszenia na sobotnią konwencję Adam Szłapka, poseł Nowoczesnej.
Więcej o:
Komentarze (91)
Konwencja Koalicji Obywatelskiej w Warszawie. Głównym tematem prawa kobiet
Zaloguj się
 • tomekn66

  Oceniono 20 razy 10

  OTUA to stan umysłu :D

 • patriot.wr

  Oceniono 7 razy 5

  A ja się pytam, co dzieje się z dzikami?!

 • mydelko.fa

  Oceniono 9 razy 5

  A jakich praw nie mają kobiety, które mają mężczyźni? Poproszę w podpunktach z uzasadnieniem.

 • anna.pcz

  Oceniono 7 razy 5

  Oglądałam. Miny złodziei jakby sami nie wierzyli w ponowne dorwanie się do władzy. I ten ich lider który wreszcie zrobił sobie także dolne zęby... Te wymuszone oklaski....
  Biedroniu ratuj!

 • realistas

  Oceniono 6 razy 4

  Liberalizacji prawa aborcyjnego nie będzie bo nie zgodzi się na to PO. Nie będzie też związków jednopłciowych. Nie podpiszą też karty praw podstawowych. Nowacka wlipnęła w softPiS.

 • anna.pcz

  Oceniono 6 razy 4

  News dnia jest taki: rozpad Koalicji Obywatelskiej! Lubnauer odmówiła występu, Nowoczesna nie zgadza się na taką koalicję.
  Dlaczego GW i TVN tak o nich walczą, że kłamią i udają że jest ok?
  Biedroń nie obiecał rządowych reklam i prenumerat w każdej spółce skarbu państwa?

 • m78k

  Oceniono 8 razy 4

  Liga broni, Liga radzi, Liga nigdy Cię nie zdradzi.

 • val_drakul

  Oceniono 10 razy 4

  Ta konwencja cytujac slowa klasyka
  jest mi doskonale obojetna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX