Andrzej Duda chwali się, że widział Black Hawki z bliska. Pokazał nawet zdjęcie ze śmigłowcem

Andrzej Duda wciąż lubi tweetować - na tyle bardzo, że choć nikt nie wywołał go osobiście do tablicy postanowił się pochwalić. Prezydent widział bowiem z bliska śmigłowiec Black Hawk.
Zobacz wideo

W piątek MON ogłosiło, że podpisało umowę na dostawę czterech nowych śmigłowców dla polskiego wojska. Maszyny S-70i Black Hawk będą służyć Wojskom Specjalnym, jednak jak opisywał dziennikarz Gazeta.pl Maciej Kucharczyk są to "podstawowe śmigłowce", pozbawione wielu zaawansowanych systemów.

Podobna dyskusje na temat tego, czy to dobry wybór MON, skoro "podstawowe" śmigłowce mają służyć Wojskom Specjalnym, toczyła się także na Twitterze. Była na tyle burzliwa, że felietonista "Gazety Polskiej Codziennie", ukrywający się pod pseudonimem "Thasúnke Witkó" zapytał:

Jestem ciekaw ilu z obecnych na Twitterze specjalistów widziało śmigłowiec Black Hawk z bliska, bo o latanie czy działanie z pokładu statku powietrznego to nawet nie pytam?

Z odpowiedzią, choć częściową, pospieszył mu sam prezydent Andrzej Duda, który ostatnio rzadziej udzielał się na Twitterze, aczkolwiek w przeszłości potrafił namieszać.

Jak zadeklarował prezydent, widział wspomniane śmigłowce, a jako dowód zamieścił serię zdjęć. Na jednej z fotografii Andrzej Duda nawet pozuje nawet obok maszyny.

Więcej o:
Komentarze (246)
Andrzej Duda chwali się, że widział Black Hawki z bliska
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX