Grzegorz Braun i Piotr Walentynowicz kandydatami na prezydenta Gdańska

Jest już trzech kandydatów na prezydenta Gdańska. Z Aleksandrą Dulkiewicz chcą zmierzyć się Grzegorz Braun i Piotr Walentynowicz.
Zobacz wideo

Wybory na prezydenta Gdańska odbędą się 3 marca. Przedterminowe głosowanie trzeba było ogłosić w związku z zabójstwem prezydenta miasta Pawła Adamowicza. Kandydować w nich będzie Aleksandra Dulkiewicz, niegdyś zastępczyni Adamowicza, obecnie pełni obowiązku prezydenta. Ma poparcie PO, Nowoczesnej i PSL.

Wybory na prezydenta Gdańska - kandydaci

PiS zrezygnował z wystawienia swojego kandydata. Jednak wygląda na to, że Dulkiewicz będzie miała konkurencję. Swój start ogłosił właśnie Piotr Walentynowicz, wnuk Anny Walentynowicz. Jak uzasadnia tę decyzję?

- Gdańszczanom należy się moim zdaniem dyskusja na temat różnych wizji funkcjonowania Naszego Miasta oraz umożliwienie im dokonania demokratycznego wyboru jednej z nich. Dlatego za namową swoich znajomych i przyjaciół postanowiłem o kandydowaniu w nadchodzących wyborach jako kandydat niezależny - napisał na swoim Facebooku Walentynowicz.

Chęć ubiegania się o fotel prezydenta Gdańska ogłosił też Grzegorz Braun, prawicowy polityk. Swój start zapowiedział w telewizji wrealu24.tv. - W całym kraju i w całej galaktyce możecie zaangażować się w zbiórkę podpisów - mówił Braun. Zaznaczył, że podpisać się mogą tylko gdańszczanie. Grzegorz Braun stwierdził, że "wygranie bitwy o Gdańsk będzie wspaniałym pokazem naszych możliwości".

Więcej o:
Komentarze (433)
Grzegorz Braun i Piotr Walentynowicz kandydatami na prezydenta Gdańska
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 140 razy 128

  Obydwu panom należy pogratulować taktu.
  Ale z tego co pamiętam, to wnusio suwnicowe, "błyska" już nie pierwszy raz.

 • lodzermensz1

  Oceniono 120 razy 100

  Nie no... dobrze... Niech sobie startują.
  Walentynowicz to chyba jako nieoficjalny kandydat PIS. Niby krytykował partię matkę, ale głównie z powodu niespełnionych ambicji. A partia przecie wstawiła go do spółki skarbu państwa, zbrojeniowej zresztą...

 • hana_gd

  Oceniono 93 razy 83

  Biedny ten Walentynowicz. Zero, któremu marzy się wielka kariera polityczna. Niedoczekanie "wnuczku". Jestem z Gdańska ❤

 • kunwyscigowy

  Oceniono 86 razy 74

  Warszawa pozdrawia Gdańsk! współczujemy - ale się nie przejmujcie u nas też na stanowisko sadził się dres z Opola. ale solidnego kopa w dudę dostał!
  Polecam zrobić to samo !!!

 • admo70

  Oceniono 80 razy 64

  Czyli jednak PIS wystawił swojego ziomka.

 • eclipse23

  Oceniono 70 razy 62

  na szczęście gdańszczanie nie są yebnięci ,.. takie woły maja zero szans

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX