Afera KNF. Marek Chrzanowski opuści areszt. Jest decyzja sądu

Były szef KNF Marek Chrzanowski opuści areszt - informuje Polska Agencja Prasowa. Taką decyzję podjął w piątek Sąd Okręgowy w Katowicach. Prokuratura domagała się przedłużenia aresztu dla Chrzanowskiego.
Zobacz wideo

Były szef Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski w sobotę wyjdzie na wolność. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, Sąd Okręgowy w Katowicach utrzymał wcześniejsze postanowienie sądu rejonowego w tej sprawie.

Prokuratura Krajowa domagała się przedłużenia aresztu dla byłego szefa KNF.

Dalsze losy Marka Chrzanowskiego nie były w ostatnich tygodniach pewne, mimo to już 9 stycznia prezes NBP Adam Glapiński na konferencji prasowej stwierdził, że Chrzanowski "wyjdzie niedługo w tym miesiącu z aresztu".

Rzecznik NBP Maciej Antes tłumaczył potem w komentarzu przesłanym portalowi Tokfm.pl, że Glapiński wyciągnął taki wniosek na podstawie ówczesnego "braku doniesień medialnych na temat wniosku o przedłużenie aresztu". "Naturalnym jest domniemanie, że zatrzymany opuści areszt" - tłumaczył Antes.

Zatrzymanie Marka Chrzanowskiego

Marek Chrzanowski został zatrzymany przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego w listopadzie. Prokuratura Krajowa postawiła mu wówczas zarzut przekroczenia uprawnień. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

Według właściciela Getin Noble Banku Leszka Czarneckiego, Marek Chrzanowski podczas marcowej rozmowy w siedzibie Komisji Nadzoru Finansowego miał mu złożyć propozycję korupcyjną. Rozmowę tę biznesmen nagrał i skierował zawiadomienie do prokuratury.

O sprawie poinformowała 13 listopada "Gazeta Wyborcza". Dzień później Marek Chrzanowski został odwołany ze stanowiska.

Więcej o: