Morawiecki porównał polskie media prywatne do "propagandy Urbana": Włos mi się jeży na głowie

- Propaganda Jerzego Urbana przypomina mi się w całej swojej krasie czy raczej w całej swojej brzydocie - stwierdził Mateusz Morawiecki, mówiąc o mediach prywatnych w Polsce.
Zobacz wideo

Premier Mateusz Morawiecki udzielił wywiadu portalowi 300POLITYKA i WP. Mówił w nim m.in. o potrzebie wypracowania rozwiązania, które pomogłoby zapobiegać takim tragicznym sytuacjom, jak atak na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i jego śmierć. Ocenił również media prywatne na polskim rynku. 

- Muszę raz jeszcze podkreślić, że szczerze i autentycznie nie oglądam telewizji. Więc żebym miał tutaj jakieś bardzo swoje własne prywatne, wyrobione zdanie, to musiałbym kilka tych programów czy kilkanaście najlepiej oglądnąć [pis. oryg.] i takie zdanie sobie wyrobić - powiedział na początku. Dodał jednak, że w jego opinii, za którą "bierze pełną odpowiedzialność, w naszej III RP, w latach ostatnich, w 20-30 latach mieliśmy do czynienia z ogromnym, okresami gigantycznym przegięciem, stronniczością mediów w zupełnie innym kierunku politycznym niż ten, który [on] reprezentuje".

Wyraził radość, że niezbyt często ogląda prywatne stacje telewizyjne. - (...) Jak oglądam niektóre programy lub jakieś kawałki mi ktoś kiedyś, od czasu do czasu, pokazuje, to włos się na głowie jeży - stwierdził. - Propaganda Jerzego Urbana przypomina mi się w całej swojej krasie czy raczej w całej swojej brzydocie - dodał.

Więcej o: