Senatorka PiS z serią dziwnych pytań. "Jak to się dzieje, że tam ludziom dzieje się tak dobrze..."

- Jak to się dzieje, że tam ludziom dzieje się tak dobrze? - zastanawiała się senatorka PiS Dorota Czudowska. Na tym jednak nie skończyła, a filozoficzno-retorycznych pytań było więcej. Wszystkie za to padały w Senacie, podczas debaty nad ustawą budżetową.
Zobacz wideo

W Senacie rzadko można uświadczyć przedstawicieli rządu, a już zwłaszcza samego premiera. Taka okazja przydarzyła się jednak w ostatnią środę, gdy premier Mateusz Morawiecki dotarł do izby wyższej, by przedstawić ustawę budżetową na rok 2019 i zabiegać o poparcie senatorów.

Jak wyłapało "Szkło Kontaktowe" jedna z senatorek Prawa i Sprawiedliwości, najwidoczniej dała się ponieść doniosłej chwili i podczas w debaty przeszła w tryb bardziej filozoficzny. Rzadko się bowiem zdarza, by ktoś w tak głęboki sposób zastanawiał się nad problemami nie tylko świata, ale i Polski. Bo sami powiedzcie: Jak to się dzieje?

Oddajemy całkowicie głos senator Dorocie Czudowskiej z PiS, która już od razu zaczęła w ten sposób:

Jestem dumna z tego budżetu, z budżetu dla Polski na rok 2019. Zawsze mnie zastanawiało, jak takie kraje, które mają mniejszą powierzchnię... Nie chcę mówić "mniejsze kraje", bo każdy kraj sam w sobie jest wielką wartością, ale to kraje o mniejszej powierzchni, o mniejszej liczbie ludności, takie jak np. kraje Beneluksu, kraje skandynawskie. Jak to się dzieje, że ludziom żyje się tam tak dobrze, że tak jest prowadzona gospodarka, że są takie przychody, że nie ma długów, a nasz kraj, wielki kraj, zamieszkiwany przez prawie 40 milionów Polaków, obywateli…
Olbrzymia powierzchnia, wszystkie wymarzone bogactwa naturalne, kraj turystycznie przebogaty, omijają nas takie kataklizmy, jakie dotykają inne kraje. Owszem, mamy powodzie, tornada, ale nie w takiej skali, jak kraje na przykład obszaru Pacyfiku. Jak to się dzieje, że my ciągle… że ludzie cierpią biedę, ciągle jest niedostatek, ciągle tylko kłopoty?

Po tym długim pytaniu senator przeszła do sedna i wskazała: - Dzisiaj premier Morawiecki przedstawił najlepszy w historii od 1989 r. budżet dla naszego kraju.

Więcej o: