Alarm bombowy w biurach PO w całej Polsce. "Siedziba kłamliwej partii wyleci w powietrze"

"Siedziba waszej kłamliwej partii wyleci w powietrze, płońcie ogniem piekielnym. Bomba cyka" - to treść maila, który został wysłany do biur regionalnych Platformy Obywatelskiej w całej Polsce. Wszczęto alarm bombowy, wszystkie placówki zostały ewakuowane.
Zobacz wideo

Mail z groźbą wysadzenia ładunku wybuchowego odebrały m.in. biura PO w Krakowie, Wrocławiu, Lublinie, Łodzi, Białymstoku, Szczecinie i Poznaniu. 

Alarm bombowy w biurach PO. "Ewakuujemy ludzi"

Dyrektor Biura Krajowego PO Piotr Borys poinformował, że mail został wysłany do biur w całym kraju w czwartek przed godziną 10.

Dokładna treść wiadomości brzmi: "Dzisiaj siedziba waszej kłamliwej partii wyleci w powietrze, płońcie ogniem piekielnym! Bomba cyka...".

Natychmiast rozpoczęto ewakuację wszystkich osób przebywających w biurach. Teraz informację o ewentualnym ładunku wybuchowym weryfikuje policja. 

O mailach, które trafiły na skrzynki biur regionalnych PO, poinformowała również posłanka Joanna Mucha.

"Oczekuję od ministrów J. Brudzińskiego i Z. Ziobry komunikatu ZERO TOLERANCJI. Przyzwolenie jest prawdziwą przyczyną. Skończcie z przyzwalaniem!" - napisała.

Szef MSWiA Joachim Brudziński odniósł się do alarmów w biurach PO na swoim Twitterze - zapewnił, że polska policja dokłada wszelkich starań, żeby osoby, które rozsyłają maile, poniosły odpowiedzialność. Poinformował również, że tego typu maile wczoraj zostały wysłane również do urzędów wojewódzkich. 

Więcej o: