"DGP": Hanna Gronkiewicz-Waltz została objęta ochroną policji

"Dziennik Gazeta Prawna" informuje, że Hanna Gronkiewicz-Waltz otrzymała ochronę policyjną po tym, jak na jej dyżurze na Uniwersytecie Warszawskim pojawił się agresywny mężczyzna.
Zobacz wideo

O tym, że Hanna Gronkiewicz-Waltz sama prosiła o ochronę w piśmie do szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego, poinformował "Dziennik Gazeta Prawna". Portal podaje, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nie potwierdziło oficjalnie, czy i w jakim zakresie ustanowiona została ochrona policyjna dla Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Hanna Gronkiewicz-Waltz wystąpiła z prośbą o ochronę policyjną

Z nieoficjalnych ustaleń "Dziennika Gazety Prawnej" wynika, że Hanna Gronkiewicz-Waltz poprosiła o ochronę wpo incydencie na Uniwersytecie Warszawskim, który miał miejsce 14 stycznia, a więc w dniu śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Była prezydent Warszawy przebywała w pokoju nauczycielskim, gdy na jej dyżurze pojawił się agresywny mężczyzna. Niezbędna była interwencja policji. Miał to być kolejny raz,  gdy wspomniany mężczyzna zjawiał się na dyżurze Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Samorządowcy boją się o swoje bezpieczeństwo. Groźby w internecie i na ulicy

Była prezydent Warszawy nie jest jedynym samorządowcem, który obawia się o swoje bezpieczeństwo. Ochronę policji otrzymał już prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz wobec którego stosowano groźby w internecie. W ubiegłym tygodniu policjanci z wydziału do walki z cyberprzestępczością zatrzymali mężczyznę, który w internetowych wpisach chwalił człowieka, który zabił Pawła Adamowicza i pisał, że "następny będzie Grzymowicz". Podobne groźby stosowano wobec Wadima Tyszkiewicza, prezydenta Nowej Soli, który w rozmowie z radio TOK FM zaznaczył, że po śmierci prezydenta Gdańska "zaczął oglądać się za siebie".

Więcej o:
Komentarze (90)
"DGP": Hanna Gronkiewicz-Waltz została objęta ochroną policji
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 23 razy 9

  A STARCZY tej policji?
  Bo TW "balbiny" pilnuje cała armia, a drugie tyle jego lizusów.

 • remo29

  Oceniono 18 razy 6

  Pisowskie trolle już rzucone na odcinek, coś cienko z nimi było ostatnio, chyba w końcu przelewy przyszły.

 • mazzinl890

  Oceniono 38 razy 4

  Hanna Gronkiewicz-Waltz została objęta ochroną policji, więc jest gwarancja, że już nie ukradnie żadnej kamienicy

 • justas32

  Oceniono 14 razy 4

  Pani Hanno - pozwolenie na broń, kupno pistoletu kalibru 5,5 mm - i strzelać w ja.ja ...

 • mietek1910

  Oceniono 11 razy 3

  Przepraszam ale jaką funkcję państwową teraz pełni pani Hajka żeby dawać jej ochronę? Na jakiej podstawie i jakim prawem? Pani Hajka jest teraz zwykłym obywatelem więc czemu niby policja miałaby ją ochraniać??? Nie było procedury ochrony prezydentów miast, więc teraz tym bardziej jej się to nie należy...Prawda leży gdzieś indziej - prawda jest taka że ona doskonale wie, że ma dużo za uszami i że ktoś może się na niej zemścić. I dobrze, że się boi. Ale ochrona jej się NIE należy i kropka. Jeśli ktoś uważa inaczej to proszę wskazać odpowiednie zapisy, które to regulują.

 • klan_fan

  Oceniono 5 razy 3

  PAD nie ma takich problemów. On dyżuruje na korytarzu. A tam jest najlepsza ochrona.

 • maryt6

  0

  Dziękujęmy ci kurduplu.

 • javall

  Oceniono 2 razy 0

  Z jakiej racji?
  Jest dostatecznie bogata aby wynajac sobie ochrone.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX